Kino Biblioteki i Forum Kultury, ul. Kochanowskiego 4

STYCZEŃ 2017 W KINIE BIFK

27.01.2017 odbędzie się projekcja filmu pt. „Po prostu przyjaźń” i bajki animowanej pt. „Sing”, w ramach współpracy z Opolskim Kinem Objazdowym.

Bilety będzie można zakupić przez internetowy system sprzedaży na stronie http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1241 ("Sing") lub http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1242  ("Po prostu przyjaźń)oraz w dniu projekcji filmu.

Ceny biletów:

normalny – 16 zł

ulgowy – 14 zł

 

,,SING”

27.01.2017, godz. 17.00
animacja, Japonia, USA
premiera 06.01.2017 rok
(1 godz. 50 min.)
Polski dubbing: Marcin Dobrociński, Małgorzata Socha, Ewa Farna, Małgorzata Walewska, Honorata Skarbek, Dawid Kwiatkowski.

Po gigantycznych sukcesach filmów o Minionkach („Minionki” są drugą z najbardziej dochodowych animacji w historii!), producenci przebojowej serii zapraszają na komedię muzyczną w gwiazdorskiej obsadzie. W anglojęzycznej wersji filmu głosu animowanym bohaterom użyczą: laureaci Oscara Reese Witherspoon i Matthew McConaughey oraz Scarlett Johansson, Seth MacFarlane, John C. Reilly i Tori Kelly.

Wytwórnia Illumination przyzwyczaiła widzów do wysokooktanowych filmów animowanych, które przyciągają do kin tłumy fanów („Jak ukraść Księżyc”, „Minionki rozrabiają”, „Minionki”). Po wielkim sukcesie „Sekretnego życia zwierzaków domowych” otrzymujemy kolejny film, który może stać się jedną z najważniejszych animacji roku.

W świecie zamieszkanym przez zwierzęta teatr prowadzony przez koalę Bustera Moona popada w tarapaty. Kochając teatr, zrobi on jednak wszystko, by go ocalić. Ostatnią szansą na przetrwanie jest wielki konkurs, który pomoże odnaleźć najpiękniejszy głos świata. Głos, który ocali teatr.

Do konkursu staną: nucąca cicho jak mysz pod miotłą Mysz, nieśmiała Słonica, matka 25 świnek Rosita, młody gangsta-goryl Johnny i Ash, punkowa rebeliantka-jeżozwierzyca. Animowana komedia-musical to jednak tak naprawdę opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie, z czego powoli zaczyna zdawać sobie sprawę nawet sam Buster. W filmie pojawi się 65 znakomitych piosenek (współczesnych i klasyków), które z pewnością podbiją serca widzów.

images

,,PO PROSTU PRZYJAŹŃ”

27.01.2017, godz. 19.00
komedia, Polska
premiera 06.01.2017 rok
(2 godz. 16 min.)
Obsada: Agnieszka Więdłocha, Maciej Zakościelny, Marcin Perchuć, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Różczka, Bartłomiej Topa

 

Alina (Sonia Bohosiewicz) i Marian  (Marcin Perchuć) wygrywają do spółki wielkie pieniądze i muszą się nimi jakoś podzielić. Ivanka (Magdalena Różczka), singielka i menadżerka na wysokich obcasach, postanawia mieć dziecko, pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) zaryzykuje twarz i karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska). Stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela (Przemysław Bluszcz) warto złamać zasady.

Tymczasem zgrana paczka przyjaciół (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry, gdzie odkrywa tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie.

Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście? Każdy wybór dla bohaterów komedii „Po prostu przyjaźń” oznacza tarapaty. Kto pomoże im się z nich wydobyć? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca.

po-prostu-przyjazn-plakat

Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP