Kino Biblioteki i Forum Kultury, ul. Kochanowskiego 4

LIPIEC 2017 W KINIE: Walacyjne Kino Plenerowe

14.07.2017, godz. 21.00, DZIEDZINIEC RATUSZA

 

,,The Rolling Stones Olé Olé Olé!”

film dokumentalny, Wielka Brytania, 2016, 105 min.

Wyreżyserowany przez debiutującego na wielkim ekranie, doświadczonego muzycznego dokumentalistę Paula Dugdale’a film „The Rolling Stones Olé, Olé, Olé!” to nakręcona z niezwykłą pieczołowitością kronika porywającej i niezwykle barwnej muzycznej podróży.

W 2016 roku The Rolling Stones wyruszyli w trasę koncertową po Ameryce Łacińskiej. Grupa dała widowiskowe występy m.in. w Chile, Argentynie czy Brazylii. W sumie Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood i Charlie Watts odwiedzili aż dziesięć krajów, niektóre po raz pierwszy w swej wieloletniej karierze. Ukoronowaniem tournée był występ na Kubie – miejscu, gdzie za słuchanie rockmanów można było niegdyś trafić do więzienia.

Początkowo przygotowania do koncertu szły jak po grudzie. Najpierw na drodze muzykom stanęła socjalistyczna biurokracja, potem okazało się, że występ trzeba przełożyć ze względu na wizytę Baracka Obamy. Na koniec datę show kwestionował sam Watykan… Papież nie jest moim menedżerem – skwitował Keith Richards. Dzięki ogromnej determinacji zespołu oraz ekipy udało się spełnić marzenie zarówno muzyków, jak i słuchaczy. Tuż po oficjalnym ogłoszeniu, kubańscy fani oszaleli, a samo widowisko w Hawanie przyszło zobaczyć aż 1 200 000 ludzi!

 

21.07.2017, godz. 21.00, DZIEDZINIEC RATUSZA

 

,,Już za tobą tęsknię”

komediodramat, Wielka Brytania, 2016, 112 min.

Dwie świetne aktorki, Drew Barrymore („Kobiety pragną bardziej”, „Wszyscy mają się dobrze”) oraz Toni Collete („Wesele Muriel”), i angielski cięty dowcip to doskonały przepis na wzruszający komediodramat o kobiecej przyjaźni. Reżyseruje znana ze „Zmierzchu” i „Dziewczyny w czerwonej pelerynie” Catherine Hardwicke.

Jess (Drew Barrymore) i Milly (Toni Collette) to najlepsze przyjaciółki od zawsze. Znają się odkąd były małymi dziewczynkami i nie pamiętają chwili, której nie spędzałyby razem. Są nierozłączne nawet już jako dorosłe kobiety. Razem przeżywają wszystkie radości, ale także dotykające ich dramaty, takie jak choroba nowotworowa Milly czy terapia hormonalna drugiej z kobiet. Akcja filmu rozpoczyna się na sali porodowej, gdzie widzimy skręcającą się z bólu, rodzącą Jess. Nie ma przy niej jednak jej najlepszej przyjaciółki. Co mogło się stać, że akurat w tej ważnej chwili, zabrakło jej bratniej duszy?

Bez taniej ckliwości i banałów, za to z dużą dozą dystansu i niepowtarzalną kobiecą energią. Ciepły i autentyczny film o niezwykłych kobietach i ich szaleństwach, nakręcony przez kobietę, która najlepiej wie, że przyjaźń jest wszystkim, co istnieje.

 

05.08.2017, godz. 21.00, AMFITEATR NAD STAWAMI MIEJSKIMI

 

„Lato w Prowansji”

dramat/komedia, Francja, 2015, 105 min.

Ciepła i krzepiąca komedia o rodzinnych więzach, których nic nie może zastąpić. Za kamerą doświadczona scenarzystka, twórczyni niezapomnianego obrazu „1492: Wyprawa do raju” w reżyserii Ridleya Scotta. W roli głównej natomiast powracający na ekrany, niezmiennie znakomity Jean Reno („Leon zawodowiec”, „Wielki błękit”).

Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są typowymi nastolatkami – są nieco zagubieni, trochę zbuntowani i nie rozstają się ze swoimi tabletami i smartfonami. Kiedy okazuje się, że małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, zostają, wraz z ich młodszym bratem, wysłani na południe Francji, do dziadka, którego nie wiedzieli od bardzo wielu lat. Paul (Jean Reno) okazuje się dziarskim i nieco ekscentrycznym starszym panem, który zafunduje wnukom-mieszczuchom twardą lekcję życia. To będą wakacje, których nigdy nie zapomną.

„Lato w Prowansji” to komedia pełna ciepła i wzruszeń. Baśniowy krajobraz Prowansji tworzy ujmujący klimat, a Jean Reno w roli osobliwego dziadka, który ostatecznie scala rozbitą rodzinę, bawi do łez.

 

25.08.2017, godz. 21.00, DZIEDZINIEC RATUSZA

 

,,Z miłości do…”
komediodramat, Niemcy/Wielka Brytania, 2013, 93 min.

Starzejąca się Marion (Vanessa Redgrave) należy do chóru prowadzonego przez Elizabeth (Gemma Arterton). Dyrygentka zgłasza grupę do konkursu muzycznego. Wybiera dość kontrowersyjny repertuar – szlagiery o miłości i seksie. Zgorzkniały mąż Marion, Arthur (Terence Stamp), uważa, że artystyczne ambicje żony nie mają sensu. Z czasem zmienia jednak zdanie, a przy tym swoje podejście do życia.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP