Ekoinwestycje

Nabór wniosków dla przedsiębiorców i osób fizycznych, produkcja i sprzedaż energii

W ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowanego można składać wnioski o dofinansowanie do Programu PL04 (2014) „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”. Konkurs jest skierowany głównie do przedsiębiorstw produkujących i sprzedających ciepło.

Więcej

Szkolenia dla beneficjentów Programu Infrastruktura i Środowisko

"Wnioski o płatność w projektach realizowanych w ramach POIiŚ”, „Prawo zamówień publicznych – zamówienie publiczne na roboty budowlane”, „Warunki kontraktowe FIDIC, a regulacje polskich przepisów prawa budowlanego” – to przykładowe tytuły szkoleń organizowanych w październiku i listopadzie br. w Warszawie na zlecenie Ministerstwa Środowiska.

Więcej

OCB Feniks z systemem VRV

W Oleśnickim Centrum Biznesu Feniks zainstalowany jest system VRV firmy Daikin, który zapewnia w obiekcie grzanie i chłodzenie (klimatyzacja).

Więcej

GreenEvo – szansa dla innowacyjnych firm

Ruszyła IV edycja konkursu „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”. Prowadzony przez Ministerstwo Środowiska projekt, skierowany do polskich przedsiębiorców, wyszukuje nowe, innowacyjne technologie sprzyjające ochronie środowiska i wspiera ich międzynarodowy transfer.

Firmy mogą zgłaszać swoje rozwiązanie w 8 kategoriach:

Więcej

Kolektory słoneczne - zysk dla firmy i środowiska

Przy budowie Oleśnickiego Parku Wodnego Atol zastosowano 164 kolektory słoneczne. Ich podstawową funkcją jest podgrzewanie wody, która w sezonie wypełnia baseny odkryte. Dodatkowo kolektory te mogą dogrzać ciepłą wodę użytkową i wodę w basenach krytych, w przypadku gdy występuje nadwyżka ciepła dla basenów odkrytych.

Korzyści wynikających z zastosowania kolektorów słonecznych jest wiele. Zamontowanie ich przynosi efekty, przede wszystkim finansowe, nie wspominając o ekologicznych.

Więcej

Światowy eksperyment (video)

Firma DGG Eko we współpracy z MGK Sp. z o. o. zrealizowała nowatorski projekt „Produkcja zielonej energii”, który jest ekologicznym osiągnięciem na wielką skalę. 13 grudnia (czwartek) na terenie oczyszczalni ścieków w Oleśnicy odbyło się uroczyste otwarcie tej inwestycji.

- Produkujemy energię elektryczną w skojarzeniu z produkcją energii cieplnej. Jest to pilotażowa instalacja i pierwszy tego typu ciąg technologiczny na skalę polską, europejską i również na skalę światową – mówi Dariusz Dziopek z firmy DGG Eko.

Więcej
Biznes
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP