Imponujące otwarcie "Teatru Sztuk". Przedsięwzięciu patronuje TVP 2 (video)

Rozpoczęliśmy teatralny sezon, w pięknym, bogatym historycznie miejscu, jakim jest dawny kościół św. Jerzego. To dla nas wyróżnienie móc zapraszać Państwa do średniowiecznego wnętrza i dzielić się naszymi przemyśleniami o sztuce i świecie. TEATR SZTUK to twór poszukujący, zderzający różne dziedziny sztuk, stąd nazwa i podejmowane przez nas działania. Są wśród nas aktorzy, tancerze, lalkarze, mimowie, kompozytorzy, muzycy, wokaliści, performerzy, artyści plastycy, teoretycy nauki i sztuki.

TEATR SZTUK prezentuje w Nawie św. Jerzego działania performatywne, jednorazowe, niepowtarzalne; z pogranicza różnych dziedzin sztuk, również tych pozateatralnych. Traktujemy te działania laboratoryjnie. Umieszczamy sztukę w nowym kontekście i sprawdzamy jak oddziałuje. Podejmujemy działania niosące ze sobą ryzyko i stawiające pytania o sens, o człowieka, o czas, otoczenie i istnienie w ogóle we współczesnym, galopującym świecie. Mamy nadzieję, że Nawa stanie się miejscem spotkań, twórczego eksperymentu, krytycznej analizy i polemiki o to, co ważne, prawdziwe, odczuwalne zmysłami. W programie Teatru Sztuk znajdą się zatem spektakle performatywne, koncerty, wieczory z komedią improwizowaną, projekcje filmowe, spotkania autorskie, panele dyskusyjne oraz sesje warsztatowe dla dzieci (cykl: „spotkanie z lalką”) i dorosłych (warsztaty teatralne, wokalne, kamertonowe). Mamy nadzieję również na wspólny z Państwem projekt teatralny. Zapraszamy do współpracy! Patronatem wydarzenie objęła TVP 2!
                            
Zapraszamy do TEATRU SZTUK!
     

LIPIEC

11 LIPCA 2015  
19:00 „FOTOPLASTIKON – OBIEKT 003/4 KOBIETY PLUS”spektakl performatywny, reż.: Robert Baliński
Wystąpili: Mikołaj Biernacki, Ewelina Ciszewska, Joanna Zabuska
Muzyka: Marcin Krzyżanowski, Zuzanna Paluch, Monika Wierzbicka

W „Fotoplastikonie” obowiązuje zasada „ruchomego widza”. Aktorzy i muzycy „zainstalowali się” wewnątrz białego pokoju. Wzdłuż ścian biegła szczelina, przez którą widz mógł podglądać. Wnętrze i "zewnętrze" wzajemnie się dopełniały. Aktorzy podglądali widza, który podglądał aktorów. Gra i działania powodowały, że po pewnym czasie nie było wiadomo, kto inicjował kolejny krok w tej relacji.

18 Lipca TEATR SZTUK zaproponował oleśniczanom spotkanie z twórcami filmu REQUIEM ZAGUBIONYCH DUSZ. .

Miło mam poinformować, że wśród nich znaleźli się również mieszkańcy naszego miasta - Sylwester Zdobylak który jest uznanym producentem kina niezależnego, oraz Jędrzej Matejko - montażysta filmowy, Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji video.

KONTAKT:

TEATR SZTUK
NAWA ŚW. JERZEGO ul. Łużycka 20 / OLEŚNICA
teatrsztuk@wp.plAktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP