Relacja z Finału Dolnośląskiego Drużynowych Biegów Przełajowych

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z wydarzenia, podczas którego gościliśmy uczniów z całego województwa. Autor: Ryszard Kałużny.

Prawie 1100 zawodników w 12 biegach ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli uczestniczyło w sobotę 8 kwietnia 2017 roku w Finale Dolnośląskim Drużynowych Biegów Przełajowych o Puchary Przewodniczącego SZS Dolny Śląsk.

Patronat nad imprezą objęli: Roman Kowalczyk – Przewodniczący SZS „Dolny Śląsk”, Dolnośląski Kurator Oświaty, Michał Kołaciński - Burmistrz Miasta Oleśnica, Starosta Oleśnicki - Wojciech Kociński.

Organizatorem tej imprezy był SZS Dolny Śląsk we Wrocławiu, WKS „Oleśniczanka”, PSZS w Oleśnicy, oraz OKR „ATOL” w Oleśnicy. Głównym celem imprezy była popularyzacja biegania, wyłonienie najlepszych szkół w klasyfikacji drużynowej oraz wyłonienie najlepszych zawodników na poszczególnych dystansach.

Na trasach przy Zamku w Oleśnicy zaprezentowali się świetnie i najmłodsi, uczestniczący w biegach Sprawnego Dolnoślązaczka i ci starsi.  Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta Oleśnica Michał Kołaciński, który jednocześnie był honorowym starterem wspomaganym przez Janusza Marszałka  Radnego Województwa. Dekoracji medalistów dokonywali Burmistrz Miasta Oleśnicy Michał Kołaciński, Prezes OKR ATOL Dariusz Sendek, oraz Asystent Burmistrza Michał Skrzypek.

Dziękujemy Władzom Oleśnicy, Powiatu Oleśnickiego oraz naszym kolegom z Powiatowego SZS w Oleśnicy, WKS Oleśniczanka i załodze pana Nadobnego za, jak zwykle, bardzo dobre przygotowanie imprezy.

Wyniki indywidualne i drużynowe znajdziecie na naszej specjalnej stronie www.nadobny.net/przelaje. Ciekawe jest porównanie wyników biegów z ostatnich lat, które tam znajdziecie. Widać z nich, że niektóre osoby już po raz kolejny przyjechały do Oleśnicy, żeby zmierzyć się z kolegami z całego województwa.


Zawody po raz pierwszy rozgrywane były w nowej formule, jako jednocześnie biegi indywidualne i drużyn 6-cio osobowych. Na razie jeszcze jest trochę wątpliwości regulaminowych, ale widać, że sporo szkół znalazło nie tylko tych najszybszych w szkole, ale udało się namówić do biegania także nowych miłośników przełajów.


Do zobaczenia w Oleśnicy za rok.

Wiceprzewodniczący SZS

Mariusz Kiryk

Kategoria: 

Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP