Medalion i diamenty (video)

Nie każde miasto jest się w stanie poszczycić tak wybitnymi, tak niezwykłymi dziełami sztuki. Stąd jakby pewna powinność, powiedziałbym, przyjemność, ba pewna wyjątkowa satysfakcja – tak to bym nazwał. Takimi słowami prof. Piotr Oszczanowski uzasadnił wybór oleśnickiej ambony, jako głównego tematu swojej książki zatytułowanej „Złoty medalion oprawiony czterema diamentami”.

Promocja tej wyjątkowej, ciepłej jeszcze publikacji, miała miejsce we wtorek 18 września w kawiarni Teatralna 4. Na spotkanie z autorem przybyli licznie oleśniccy miłośnicy sztuki i pasjonaci historii. Spotkanie było także okazją do nabycia tej niezwykłej pozycji.

Książka doktora Oszczanowskiego jest także do nabycia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Pubolicznej, przy ul. M. Reja 10, w cenie 45 zł.

Profesor Oszczanowski przekazuje nam wiadomości, o których nie mieliśmy najmniejszego pojęcia. Jest badaczem, tym który szuka odpowiedzi na wiele pytań. Dlaczego sztuka śląska wygląda dzisiaj w ten, a nie inny sposób? Dlaczego Gerhard Hendrik jest jednym z największych rzeźbiarzy swojej epoki? Dlaczego jego największe dzieło, czyli ambona oleśnicka znalazła się w naszym mieście? – komentuje z uznaniem oleśnicki artysta i konserwator zabytków Wiesław Piechówka.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP