Serwis SMS i aplikacja ALERTOWNIK - miejskie systemy informacyjne

Przypominamy, że w każdej chwili można zapisać się do Serwisu SMS oraz pobrać aplikację ALERTOWNIK. Korzystanie z serwisów jest bezpłatne!

Aby wyrazić chęć otrzymywania SMS-ów, wystarczy wysłać wiadomość o treści ZAPISZ pod numer 799 599 511. Cena SMS-a aktywującego usługę zależy od taryfy abonenta.

W każdej chwili można zrezygnować z usługi, wysyłając na ten sam numer SMS o treści WYPISZ.

Serdecznie zachęcamy Państwa do korzystania z serwisu. Bądźcie na bieżąco z informacjami dotyczącymi Waszego miasta!

Oleśniczanie mają także do dyspozycji nowoczesne i innowacyjne narzędzie pozwalające na skuteczną komunikację mieszkańców z władzami miasta. Mowa o Alertowniku.

Alertownik to prosta w obsłudze oraz funkcjonalna aplikacja, dzięki której mieszkańcy naszego miasta mogą szybko i skutecznie zgłaszać problemy i inicjatywy do lokalnych organizacji, śledzić ich status, a także otrzymywać powiadomienia.

Alertownik pozwala na wysłanie zgłoszeń o każdej porze dnia i nocy do Urzędu Miasta Oleśnicy i wszystkich jemu podległych jednostek organizacyjnych. Do każdego zgłoszenia można krok po kroku załączyć opis, zdjęcia i lokalizację, które umożliwiają szybszą reakcję na zgłoszenie.

Przez Alertownik użytkownicy mogą zgłaszać m.in. sytuacje niebezpieczne – jak dziurę w drodze czy zawalone drzewo, dzielić się tym, co ich denerwuje – jak brak świateł dla pieszych czy bałagan w parku oraz informować o swoich inicjatywach. Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji aby zgłosić swoją sprawę do odpowiedniej jednostki i śledzić jej status. Ponadto użytkownicy mogą na czytelnej mapie okolicy przeglądać zgłoszenia nadesłane przez społeczność Alertownika i dołączać do nich jednym kliknięciem jednocześnie informując o tym jednostkę odpowiedzialną za sprawę.

Oprócz funkcji wysyłania zgłoszeń Alertownik oferuje także opcję odbierania ostrzeżeń oraz najważniejszych informacji z okolicy w wybranych miastach i gminach w Polsce. Mieszkańcy otrzymują krótkie powiadomienia tekstowe oznaczone kolorami dopasowanymi do kategorii informacji, które chcą otrzymywać. Wśród nich powiadomienia zawierające:

- ostrzeżenia – kolor czerwony (np. o awariach wodno-kanalizacyjnych, planowanych wyłączeniach prądu, zagrożeniach pogodowych),

- informacje administracyjne – kolor niebieski (np. o wynikach wyborów samorządowych, oświacie)

- informacje biznesowe – kolor zielony (np. o planowanych inwestycjach, nowych miejscach pracy)

- informacje rekreacyjne – kolor pomarańczowy (np. o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych i sportowych).

Alertownik umożliwia szybkie dzielenie się odebranymi  powiadomieniami z bliskimi przez SMS lub e-mail oraz zapisywanie terminów wydarzeń jednym kliknięciem w kalendarzu w smartfonie i na tablecie. Użytkownicy Alertownika mogą wywierać wpływ na swoje otoczenie poprzez uczestnictwo w sondażach oraz głosowaniach na budżet obywatelski prowadzonych przez lokalne jednostki administracyjne.

Z aplikacji Alertownik można korzystać bezpłatnie przez stronę internetową https://alertownik.pl/ lub pobrać aplikacje ze sklepów google play i app store za darmo! Osoby posiadające telefony z system Windows Phone zachęcamy do korzystania z Alertownika poprzez przeglądarkę internetową (https://panel.alertownik.pl/mobile


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP