Artystyczny Jarmark Bożonarodzeniowy

Już dziś startuje dwudniowy Artystyczny Jarmark Bożonarodzeniowy Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy. Przez dwa dni, w Sali widowiskowej przy ul. Kochanowskiego 4 spotkają Państwo lokalnych twórców, artystów i rękodzielników.

Jarmark to okazja by kupić obrazy Anny Pękalskiej, Marka Wałęgi czy Ireneusza Bazana. Na naszym Jarmarku będzie również okazja kupić piękne dekoracje świąteczne przygotowane podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej CARITAS Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach oraz przez podopiecznych Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie.

To także szansa zakupu przepięknych, ręcznie wykonanych wianków na drzwi, wianków na głowę czy innych ozdób do dekoracji domu od Projektu Wianki. Zapewniamy, że każda dekoracja jest jedyna w swoim rodzaju.

Dekoracji nie zabraknie również dzięki Spółdzielni Artystycznej MAK i dziełom Agnieszki Rak. A jeśli lubicie wyjątkową i pachnącą atmosferę w domu to polecamy produkty od PartyLite.

Coś dla dzieci? Zachęcamy do odwiedzenia stoiska „Szary Królik” Pani Anny Zioło gdzie czekać będą maskotki i pluszaki.

Kolejnym wystawcą będzie Karolina Gawarecka z ręcznie wykonanymi bombkami, szydełkowymi maskotkami czy kartkami i figurkami z gipsu wykonanymi przez dzieci ze świetlicy środowiskowej KARAN. Ciekawy pomysł na prezent to propozycja od An Art. An Art to unikatowa biżuteria tworzona z pasją przez młodą Panią Architekt – Annę Jagiełło. Inspiracją jej twórczości jest natura oraz kultura ludowa, którą prezentuje w nowoczesnej formie. Bawi się szukając połączeń nietypowych materiałów, nadając im formę użytkową przeznaczoną dla osób ceniących oryginalną oraz niebanalną biżuterię.

Ręcznie wykonywane upominki i prezenty na każdą okazję zagwarantuje Magdalena Galicka. Ewa Rakiel przygotowała ręcznie szyte maskotki, biżuterię (m.in. haftowane broszki i wisiorki, broszki z wełny, kolczyki ze srebra), stroiki i ozdoby bożonarodzeniowe, a Urszula Zbroszczyk z  „Artystycznej Niteczki” ma dla Państwa rzeczy robione na szydełku  do domu - głównie koszyczki  oraz wianki szyte z materiału i nie tylko.

Kolejny gość to Agnieszka Jermakowicz, która jest artystką plastykiem (ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu). Od wielu lat zajmuje się różnymi aspektami sztuki. Projektuje i wykonuje przedmioty użytkowe i dekoracyjne wykorzystując różne materiały: szkło, ceramika, srebro, kamień, tkanina. Przyjedzie także z kwiatowymi ozdobami do włosów oraz szklaną biżuterią.

Na parterze Sali Widowiskowej pojawią się również Smaki Tradycji Dolnego Śląska oraz oleje roślinne oraz sery górskie do skosztowania na ciepło i na zimno od firmy BOŻYDAR.

Przed wejściem coś dla głodnych nie tylko wrażeń artystycznych. Przy Sali Widowiskowej na ul. Kochanowskiego 4 gościć będziemy Food Truck Dr. Food. Serwować będą m.in. świeżo wypiekane ciabatty ze świeżymi dodatkami. Dodatkowo urozmaicą Państwu czas o sezonowe nowości - np. zimowe napoje rozgrzewające (herbata korzenna z cytrusami, kakao)itp.

ZAPRASZAMY! START o godzinie 15.00!

Więcej na facebookwej stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1381637008522026

W ramach jarmarku nie zabraknie również świątecznych występów artystycznych. 16.12  (piątek) na scenie sali widowiskowej BiFK wystąpią dla Państwa uczniowie Gimnazjum nr 1 w Oleśnicy, którzy pod opieką Anny Wozińskiej przygotowali Jasełka pod tytułem „Otworzyły się ich oczy”. Początek o godzinie 18.00 (wstęp wolny).

Drugiego dnia artystycznego jarmarku m.in. rozwiązanie konkursu na „Tradycyjną ozdobę bożonarodzeniową” (godz. 16.30), a godz. 16.45 odbędzie się koncert kolęd zespołu Unity (wstęp wolny).

Sobotni jarmark z BiFK zakończymy wyjątkowym Koncertem Kolęd "Najpiękniejsze kolędy świata – gloria in excelsis deo”. Wystąpią: Dorota Ujda-Jankiewicz - sopran, Andrzej Jankiewicz – tenor, Dariusz Samerdak – fortepian. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Sali widowiskowej BiFK.

W związku ze zbliżającym się okresem Świąt niespodziankę przygotowali również artyści związani z „Galerią Wolnych Artystów Oleśnicy” oraz inicjatorzy „Giełdy Staroci i Militariów”. 17 i 18 grudnia zapraszają do Rynku, gdzie odbędzie się, wyjątkowy bo dwudniowy, „Bożonarodzeniowy Rynek Sztuki i Giełda Staroci”. Nie tylko w „trzecią niedzielę”, ale już od soboty będzie okazja nabyć rękodzielnicze prezenty i pamiątki od przyjezdnych artystów i rękodzielników. Start o godz. 10.00.

Zapraszamy!

*Zgłoszenia artystów i rękodzielników na Artystyczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Sali Widowiskowej BiFK w dniach 16-17.12.2016 przyjmowane były mailowo: oferty@bifk.info oraz pod nr tel. 71 314 22 03. Formularz zgłoszeniowy również był do pobrania na stronie www.bifk.info

 


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP