Burmistrz podpisał list intencyjny. Oleśnickie szkoły niebawem w sieci światłowodowej.

Przy wsparciu Urzędu Miasta Oleśnicy i udziale Krajowego Funduszu Kapitałowego przedsiębiorstwo OneFone S.A. realizuje w mieście projekt "Oleśnicka Otwarta Sieć Światłowodowa". 16 marca burmistrz Michał Kołaciński i prezes zarządu spółki Maciej Grędysa podpisali list intencyjny w sprawie podłączenia do sieci światłowodowej prawie wszystkich szkół prowadzonych przez miasto (SP 8 dołączy w r. 2018 ze względu na rozbudowę sieci w tej części miasta właśnie w przyszłym roku).

Jest to działanie uzupeniające do innowacyjnego i zaawansowanego projektu polegającego na unowocześnieniu oleśnickiej edukacji w celu rozwijania indywidualnych zdolności każdego ucznia na wielu płaszczyznach. Przypominamy, że w pierwszej fazie (w tzw. części twardej), prowadzone przez miasto szkoły otrzymają m.in. 28 interaktywnych monitorów, 25 wizualizerów, a oleśniccy uczniowie będą mogli rozpocząć pracę na 615 nowych laptopach. Więcej informacji tutaj.

Szczegóły inwestycji związanej z dostarczeniem światłowodów do szkół omawiali pod kierownictwem Michała Kołacińskiego sekretarz miasta Zbigniew Rybak, reprezentująca Zespół Oświaty Samorządowej wicedyrektor Maria Maciejewska oraz koordynująca działania od strony infrastrukturalnej kierowniczka ds. technicznych ZBK Danuta Jeżyna. Spółkę OneFone reprezentowali Maciej Grędysa i Sebastian Stępiń.

Zarówno sprzęt jak i nowoczesna sieć światłowodowa powinny trafić do szkół w roku szkolnym 2017/18 (z wyj. SP 8).Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP