Nowa, ważna oleśnicka książka. Miasto wydało obszerne opracowanie o zamku autorstwa Marka Nienałtowskiego (video)

Zapraszamy na promocję książki Marka Nienałtowskiego „Zamek książęcy w Oleśnicy. Od czasów piastowskich po współczesność”, która odbędzie się 27 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00  w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Oleśnickich. Wstęp wolny.

Najdokładniejsze dotąd wydawnictwo o zamku oleśnickim zostało zaprezentowane podczas międzynarodowej konferencji naukowej "Czeska historia Śląska. Ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Oleśnicy i księstwa oleśnickiego". Książka zebrała znakomite opinie dyskutujących o historii naszego miasta naukowców.

Autor, oleśniczanin i pasjonat historii, który od 2002 r. prowadzi portal www.olesnica.org poświęcony dziejom miasta i realizuje związane z tym badania, oddaje do rąk Czytelników dzieło, które powinno być obowiązkową pozycją w biblioteczce każdego wielbiciela Oleśnicy. Książka stanowi istotny element promocji zarówno miasta, jak i jednego z najwspanialszych obiektów Dolnego Śląska. Wydawnictwo, jak zaznacza sam autor, "nie pretenduje do miana opracowania naukowego, a stanowi jedynie popularyzację mało znanych dziejów zamku". Liczy 309 stron, zawiera 358 fotografii i rysunków oraz 20 załączników - ilustracji.

Recenzentem książki jest prof. UWr. dr hab. Wojciech Mrozowicz.

Książkę sfinasowano z budżetu Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy w ramach obchodów Roku Czeskiego. Serdecznie zapraszamy na jej promocję i spotkanie z Autorem w czwartek, 27 kwietnia o godz. 18.00, w Sali Rycerskiej zamku.

Marek Nienałtowski, dr, emerytowany oficer Marynarki Wojennej (kmdr por.), były nauczyciel akademicki i pracownik instytucji zajmujących się projektowaniem okrętów. Autor lub współautor ok. 70 artykułów, recenzji, prac naukowo-badawczych, projektów oraz referatów na konferencjach naukowych i wystaw tematycznych. Wybrane wydawnictwa związane z Oleśnicą: "Podiebradowie w dziejach księstwa ziębicko-oleśnickiego 1495-1647" (2013), "Historia fotografii w Oleśnicy 1839-1944" (współautorstwo, 2016), "Zamek książęcy w Oleśnicy. Od czasów piastowskich po współczesność" (2017).


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP