zDolny Ślązak z G2

Gimnazjum nr 2,  jako jedyne w  Oleśnicy ma laureata  konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z historii.

W tym roku uczeń Gimnazjum nr 2 odniósł ogromny sukces. Cezary Janiak, uczeń nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie Beaty Rubaszewskiej został laureatem konkursu zDolny Ślązak gimnazjalista z historii i wiedzy o społeczeństwie. Był on jedynym przedstawicielem naszego miasta, któremu udało się pokonać ponad 500 osób biorących udział w konkursie i zostać finalistą zDolnego Ślązaka.

Czarek od dwóch lat objęty jest indywidualnym programem nauki historii, a od tego roku również wiedzy o społeczeństwie. Tym bardziej cieszy nas więc fakt, że jego ciężka praca zaowocowała takim sukcesem.

Dodatkowo Czarek został zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z historii i wos-u, tym samym otrzymując 100% z tego egzaminu.

To nie jest pierwszy sukces Czarka. W minionym roku osiągał sukcesy w konkursach powiatowych, jak również wojewódzkich z historii. Przypomnieć warto w tym miejscu m.in. I miejsce w konkursie wojewódzkim wiedzy o Armii Krajowej, I miejsce w konkursie powiatowym „O Polskę niepodległą. Podziemie antykomunistyczne w latach 1944 – 1956”. W tym roku ma już dwa sukcesy w powiecie: I miejsce w  konkursie powiatowym „O Polskę niepodległą. Podziemie antykomunistyczne w latach 1944 – 1956” i I miejsce w konkursie powiatowym z zakresu wiedzy o społeczeństwie: „Polska w organizacjach międzynarodowych”.

Przed Czarkiem jeszcze dwa konkursy wojewódzkie, za które trzymamy kciuki.

 

 

 


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP