8 maja Dzień Zwycięstwa(aktualizacja video)

W poniedziałek, 8 maja, wypada Narodowy Dzień Zwycięstwa.

Sejm RP ustawą z dnia 24 kwietnia 2015 roku zniósł Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności ustanowione w 1945 r., jednak 8 maja w wielu miastach oddaje się honory poległym w czasie II wojny światowej.

W Oleśnicy uroczystość odbędzie się w najbliższy poniedziałek 8 maja o godzinie 15.30 przy Pomniku Pamięci Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego (tzw. Pomnik Orła Białego na cmentarzu komunalnym w Oleśnicy przy ul. Woj. Polskiego).

W tym miejscu spoczywa dziewięciu żołnierzy z 3. Dywizji Artylerii Przeciwlotniczej II Armii WP, którzy zginęli w marcu 1945 roku na terenie powiatu oleśnickiego. Ich szczątki przeniesiono pod pomnik z innej mogiły kilka lat temu.

Pomnik cieszy się dużą atencją wśród oleśniczan, zawsze we Wszystkich Świętych rozświetlają go setki zniczy. W poniedziałek każdy będzie mógł również złożyć pod nim kwiaty. Zapraszamy do udziału!

Zgodnie z wieloletnią tradycją głównymi organizatorami Dnia Zwycięstwa w naszym mieście są oleśnickie środowiska kombatanckie, które po uroczystości spotkają się na pikniku integracyjnym.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP