Lekkoatletyczne igrzyska dzieci

Uczniowie z oleśnickich szkół podstawowych spotkali się 16 maja podczas Indywidualnych Lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci zorganizowanych przez Międzyszkolny Integracyjny Klub Sportowy „Junior” w Oleśnicy przy współpracy z WKS „Oleśniczanką” w ramach realizacji kalendarza imprez sportowych 2017r.

Zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi mogli przeżyć emocje związane z rywalizacją w konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60, 300, 600, 1000 metrów, skoku w dal, pchnięcia kulą, rzutu piłeczką palantową, oraz w sztafetach 4x100 i w sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400). Punktacja drużynowa oddzielna dla dziewcząt i chłopców liczona była na podstawie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników szkoły wg. zasady: za I m – 9 pkt, II m – 7 pkt, III m – 6 pkt,  IV-V m – 4 pkt, IX-XII m - 3 pkt, XIII-XVI m 2 pkt, XVII-XX m –1 pkt.

Lista medalistów poszczególnych konkurencji.

KATEGORIA DZIEWCZĄT

Bieg na 60 metrów:

  1. Aleksandra Piasecka SP 6 O-ca   8,77 sek.
  2. Aleksandra Tacik SP 4 O-ca   8,88 sek.
  3. Maja Kołodyńska SP 4 O-ca  8,96 sek.

Bieg 300 metrów:

  1. Oliwia Słota SP 4 O-ca 47,80 sek.
  2. Magda Gorzkiewicz SP 4  O-ca  48,86 sek.
  3. Gabriela Drozd SP 8 O-ca 51,01 sek.

Bieg 600 metrów:

  1. Tamara Kicuła SP 2 O-ca 1:55,57 min.
  2. Amelia Rogala SP 4 O-ca 1:58,36 min.
  3. Marcelina Kobiela SP 8 2:03,53

Skok w dal:

  1. Martyna Rogowska SP 4 O-ca 450 cm.
  2. Natalia Telka SP 2 O-ca 433 cm.
  3. Wiktoria Kobiałka SP 4 O-ca 407 cm.

Rzut piłeczką palantową 150 gram:

  1. Wiktoria Misztal SP 2 O-ca 40 m.
  2. Martyna Kostrzewa  SP 4 O-ca 39 m.
  3. Kornelia Górecka SP 6 O-ca 38 m.

Pchnięcie kulą:

  1. Wiktoria Bajor SP 6 O-ca 6,70 m.
  2. Oliwia Frąckowiak SP 2 O-ca 6,59 m.
  3. Alicja Chynek SP 8 O-ca 6,55 m.

Sztafeta 4x100 metrów 

  1. SP 4 O-ca    58,55
  2. SP 8 O-ca  1:01,57
  3. SP 2 O-ca  1:06,82 

KATEGORIA CHŁOPCÓW 

Bieg na 60 metrów:

  1. Dawid Pięta SP 2 O-ca 8,36 sek.
  2. Jan Schabikowski SP 6 O-ca 8,49 sek.
  3. Mateusz Gawronkiewicz SP 4 O-ca 8,53 sek. 

Bieg 300 metrów:

  1. Jan Mielczarek SP 6 O-ca 48,11 sek.
  2. Mikołaj Adamski SP 4 O-ca 48,42 sek.
  3. Jacek Łuczek SP 8 O-ca 49,99 sek. 

Bieg 1000 metrów:

  1. Jakub Garbaczewski SP 4 O-ca 3:20,02 min.
  2. Konrad Janicki  KSP O-ca 3:34,09 min.
  3. Kacper Dagiel SP 4 O-ca 3:37,85 min. 

Skok w dal:

  1. Jakub Szymanek SP 6 O-ca 496 cm.
  2. Kamil Fornal SP 4 O-ca 405 cm.
  3. Paweł Szymański SP 4 O-ca 370 cm. 

Rzut piłeczką palantową 150 gram:

  1. Bartosz Wójcik SP 6 O-ca 58 m.
  2. Dawid Rzepka SP 4 O-ca 43 m.
  3. Maciej Bolibrzuch  KSP  O-ca 43 m. 

Pchnięcie kulą:

  1. Jakub Bagiński SP 6 O-ca 7,00 m.
  2. Gabriel Białoskórski SP 8 O-ca 6,16 m.
  3. Gabriel Dwojak SP 4 O-ca 5,92 m. 

Sztafeta 4x100 metrów 

  1. SP 6 O-ca   54,57
  2. SP  2 O-ca   58,57 

Oto osiągnięte wyniki w klasyfikacji drużynowej: 

 Kategoria dziewcząt: 

1.SP 4 Oleśnica - 90 pkt. – op. Marta Kowalska

2.SP 2 Oleśnica - 41 pkt. – op. Mariusz Krawczykowski

3.SP 6 Oleśnica - 37 pkt. – op. Benita Salik

4.SP 8 Oleśnica – 34 pkt. - op. Beata Grzybek

5.KSP Oleśnica –   3 pkt. – op. Monika Wyszyńska 

 Kategoria chłopców: 

1. SP 6 Oleśnica – 61 pkt. – op. Robert Banasik

2. SP 4 Oleśnica – 45 pkt. – op. Jarosław Janeczek

3. SP 2 Oleśnica – 17 pkt. -  op. Mariusz Krawczykowski

4. KSP  Oleśnica – 11 pkt. – op. Monika Wyszyńska

5. SP 8 Oleśnica –  3  pkt. – op. Beata Grzybek 

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale. Zawody zostały sfinansowane z budżetu Miasta Oleśnicy. 


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP