Michał Kołaciński spotkał się z chrudimskimi uczniami

W ramach współpracy partnerskiej pomiędzy Oleśnicą a Chrudimem do naszego miasta zawitała grupa uczniów chrudimskiego gimnazjum. Młodzież mieszka u swoich rówieśników z II LO (w Czechach jest inny system edukacyjny, gimnazjum kończy się maturą).

Chrudimianie zwiedzają miasto i okolicę, wybiorą się także do Wrocławia. Wczoraj odwiedzili burmistrza Michała Kołacińskiego.

Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Burmistrz opowiadał o Roku Czeskim i współpracy pomiędzy naszymi miastami. Goście otrzymali drobne upominki i materiały promocyjne o Oleśnicy w języku czeskim.

Niebawem uczniowie II LO wybiorą się do swoich kolegów z rewizytą. To kolejny element rozwijania partnerstwa z Chrudimem, które ma opierać się także na integracji mieszkańców.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP