Noc Bibliotek 3 czerwca - koncert Jarosława Chojnackiego

Zapraszamy 3 czerwca w godzinach 18.00-24.00 do Biblioteki Centralnej przy ul. Reja 10 na Noc Bibliotek. W programie wydarzenia m.in.

  • 18.00-24.00 – gratka dla poszukiwaczy „białych kruków” – Giełda Książki
  • 18.00-24.00 – Noc Przebaczenia, w trakcie której Czytelnicy mogą oddać przetrzymane książki i uzyskać umorzenie kar
  • o godz. 20.00, 21.00 i 22.00 – zwiedzanie z pracownikiem miejsc na co dzień niedostępnych dla Czytelników
  • 22.30 – koncert piosenki literackiej Jarosława Chojnackiego (bezpłatne wejściówki do odbioru w Bibliotece przy ul. Reja 10 i w Sali widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4)

Jarosław Chojnacki swoją działalność artystyczną rozpoczął na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Na początku grał i śpiewał pieśni religijne w chrześcijańskich kościołach. Równolegle komponował muzykę do klasycznych wierszy tak znakomitych poetów jak: Adam Asnyk, Anna Achmatowa, Julian Tuwim, Stanisław Grochowiak czy Federico Garcia Lorca. Wybrane przez Jarosława Chojnackiego wiersze to klasyka poezji. Połączenie ich z muzyką i interpretacją wokalną umieściły Chojnackiego w gatunku muzycznym, jakim jest piosenka poetycka, czy też poezja śpiewana.

W 1996 roku Jarosław Chojnacki został zakwalifikowany do udziału w Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych – „Śpiewajmy Poezję”. Otrzymał wówczas nieoficjalne wyróżnienie i zaproszenie do koncertu galowego. Od tego momentu można uznać, że artysta zaczął grać i śpiewać zawodowo, bowiem nie występował już tylko w konkursach, ale dzięki bogatemu repertuarowi zaczął koncertować zarówno w Polsce, jak i za granicą. Po czterech latach nieprzerwanych sukcesów festiwalowych, Jarosław wraz z autorem wierszy, Krzysztofem Cezarym Buszmanem, zaczęli przygotowania do nagrania płyty pt. ZABIJANIE CZASU. Została ona wydana w 2003 roku przez Polskie Radio, a w 2010 roku, nakładem  wydawnictwa fonograficznego „SOLITON”, ukazała się  reedycja płyty.

Twórczość Jarosława Chojnackiego to nie tylko koncerty. Jego głos i muzyka wykorzystywane są w filmach, między innymi w dokumencie o wybitnym poecie Krzysztofie Karasku i fabularnej produkcji w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego pt. „Małopole, czyli świat”, a także w spektaklach teatralnych, musicalach, widowiskach multimedialnych i teledyskach.

Obecnie mieszka i tworzy na Mazurach. Artysta wziął udział w ponad 20 konkursach i festiwalach z gatunku piosenki literackiej.

Koncert odbędzie się 3 czerwca o godz. 22.30 w sali konferencyjnej BiFK przy ul. Reja 10.

Bezpłatne wejściówki można odebrać w Bibliotece przy ul. Reja 10 i w biurach sali widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4.

Na Giełdę Książki zapraszamy także 5 czerwca (poniedziałek) w godzinach 9.00-17.00.

W tym dniu Biblioteka przy ul. Reja 10 czynna jest wyłącznie w godzinach 18.00-24.00. Natomiast w godzinach 9.00-16.00 czynna będzie Biblioteka „Pod Pegazem”.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP