I Międzyszkolne Mistrzostwa Szkół w Biegu na Orientację

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw przy Gimnazjum nr 3 zorganizowało biegi na orientację dla oleśnickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które odbyły się 1 czerwca.

Centrum zawodów znajdowało się przy amfiteatrze nad stawami. Przy znakomitych warunkach atmosferycznych na starcie stanęło ponad 190 uczestników, którzy rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców na trasach o różnej długości.

Okazało się, że oleśnicka młodzież wspaniale poradziła sobie w rywalizacji, a rezultaty drużynowe były prawdziwym zaskoczeniem.

Wysoka ranga oleśnickich biegów na orientację w województwie oraz znaczące osiągnięcia młodych zawodników pozwalają mieć nadzieję, że uda się na stałe wprowadzić Mistrzostwa Oleśnicy w biegach na orientację na stałe do kalendarza sportowego naszego miasta.

W organizację zawodów zaangażowanych były osobyi instytucje, którym składamy serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe - Fundacji Banku BZWBK program „Bank Mistrzów Sportu” i dyrektorowi oddziału Oleśnickiego p. Jerzemu Gzowskiemu, pani dyrektor Gimnazjum nr 3 Wioletcie Bilińskiej, Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw przy Gimnazjum nr 3, Urzędowi Miasta za patronat nad zawodami, panu Dariuszowi Piaseckiemu za ufundowanie nagród, Służbom Ratowniczym za opiekę medyczną, a także panu Tomaszowi Krawczakowi oraz wszystkim wolontariuszom, a w szczególności Oliwii Powąsce i Martynie Krawczak.
Koordynatorem zawodów była pani Marzenna Chojnacka, kierownikiem zawodów pani Barbara Błach, ekspertem opracowania i budowy tras pan Zdzisław Hildebrandt.
Wyniki drużynowe :
Klasyfikacja szkół podstawowych:
1. SP nr 8 - opiekun p. Beata Grzybek
2. Sp nr 6 – opiekun p. Dariusz Świerczyński
3. Sp nr 7 – opiekun p.Waldemar Michalec
Klasyfikacja szkół gimnazjalnych
1. Gim 3 - klasy 2 – opiekun p.Marzenna Chojnacka
2.Gim 3 - klasy 3 – opiekun p.Marzenna Chojnacka
3. Gim 3 – klasy 1 – opiekun p.Marzenna Chojnacka
Klasyfikacja szkół ponadgimnazjalnych
1. II LO - opiekun p. Agnieszka Jezierska
2. I LO – opiekun p. Ewa Świerczyńska
3. ZSZ - opiekun p. Beata Surdej
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

--

organizatorzy


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP