Ponad 3,5 miliona zł z budżetu państwa! Oleśnicki projekt zyskał uznanie premier Beaty Szydło

Prezes Rady Ministrów wydała zarządzenie, w którym przyznaje Oleśnicy 3.576.459 zł dofinansowania na rzecz przebudowy zabytkowego budynku po Zespole Szkół Medycznych przy ul. Armii Krajowej. Z tej okazji budowę odwiedził wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, który o tym fakcie poinformował.

Całość inwestycji może wynieść 20.400.000 zł, istotną częścią budżetu przedsięwzięcia są środki zewnętrzne.

Aby zainteresować rząd projektem stworzenia w Oleśnicy Centrum Usług Społecznych burmistrz Michał Kołaciński wielokrotnie spotykał się, również w Warszawie, z przedstawicielami Rady Ministrów. Pomocy udzieliła m.in. minister Beata Kempa, w projekt zaangażował się także wojewoda.

- Cieszę się, że moje wnioski o pieniądze na takie inwestycje spotkały się ze zrozumieniem, przede wszystkim dlatego, że będą one służyły lokalnej społeczności. Takie inicjatywy są najbardziej potrzebne i ważne z punktu widzenia pomocy i integracji społecznej. To nieocenione wsparcie - powiedział Paweł Hreniak.

Bezcenny, popadający przez ponad dwie dekady w ruinę zabytek powoli zaczynał stanowić zagrożenie katastrofą budowlaną dla sąsiadującego z nim szpitala. Powiat przekazał miastu obiekt za symboliczną złotówkę. Powstanie w nim Centrum Usług Społecznych obejmujące m.in. przedszkole z placem zabaw, dzienny dom pomocy z terenem zielonym, Klub Integracji Społecznej czy mieszkania chronione.

- Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie i pozyskiwanie środków osobom. Myślę, że już we wrześniu 2018 roku będziemy mogli udostępnić nowe oddziały przedszkolne - poinformował Michał Kołaciński.

Po krótkim briefingu wojewoda oraz zainteresowani dziennikarze zostali oprowadzeni przez burmistrza po budowie. Prace remontowe trwają od grudnia 2016 r. Miasto aktywnie aplikuje o kolejne dofinansowania.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP