Wernisaż wystawy "Pozytywni-Kreatywni" już dzisiaj!

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na wernisaż wystawy “POZYTYWNI-KREATYWNI” w ramach Projektu „Wystawy z Dostawą - sztuka do samodzielnego użycia”.

Wystawa jest jednym z efektów udziału Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy w pilotażowym projekcie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Na międzypokoleniowej wystawie zobaczymy prace dzieci stworzone w ramach zajęć plastycznych BiFK Oleśnica oraz uczestniczek zajęć plastycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystkie zainspirowane pracami współczesnych artystów – Maurycego Gomulickiego, Przemysława Mateckiego, Rafała Dominika oraz Tymka Borowskiego. Warsztaty plastyczne oraz wystawa przygotowane zostały we współpracy z Ewą Mielczarek z Pracowni Artystycznej Studio D’ARTE.

Podczas wystawy oficjalnie zaprezentujemy również scenariusz „Zrób to sam – Sztuka z pomysłem”, który powstał w ramach projektu w oparciu o działania Sali Widowiskowej BiFK i przeprowadzone w Oleśnicy warsztaty z „Latającymi Socjologami i Animatorami” Towarzystwa „ę” - Katarzyną Walą oraz Adamem Kadenaci.

Wernisaż wystawy 04.08.2017 (piątek), godz. 17.00, sala widowiskowa BiFK, przy ul. Kochanowskiego 4.

Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę” w partnerstwie merytorycznym z Zachętą - Narodową Galerią Sztuki oraz Centrum Cyfrowym: Projekt Polska. Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Orange w ramach programu Pracownie Orange.

 


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP