Kartonowe cuda z Czech. Zapraszamy do zamku!

W ramach Roku Czeskiego w oleśnickim zamku możemy podziwiać wystawę czeskich modeli kartonowych, wypożyczoną z Muzeum Papierowych Modeli z miejscowości Police nad Metuji.

Wernisaż wystawy odbył się 1 września. Udział wzięli w nim m.in. wiceburmistrz Polic nad Metuji Jiri Škop, wicestarosta oleśnicki Piotr Karasek, dyrektor BiFK Anna Zasada, dyrektor CKiW OHP Przemysław Adam Wróbel oraz burmistrz Michał Kołaciński i kierownictwo polickiego muzeum modeli kartonowych. Obecni byli autorzy prac oraz kuratorzy wystawy - Zdzisław Możdżeń i Kazimierz Surowiak z Klubu Modelarskiego. To właśnie oleśniccy modelarze byli twórcami wystawy polskich modeli w Policach w roku 2015, a ich współpraca z tym miastem trwa już kilka lat, co wielokrotnie podkreślano.

Zastępcy burmistrza Polic Michał Kołaciński wręczył zaproszenia na Dni Europy. Władze Polic nad Metuji gościły już w Oleśnicy we wrześniu 2015 r.

Zapraszamy pasjonatów modelarstwa, szkoły i osoby indywidualne do zwiedzania wystawy: zamek, sala nr 6 (wejście jak do Ogniska Muzycznego i na strzelnicę), otwarte codziennie od 10.00 do 18.00. Wystawa będzie czynna do 17 września. Wstęp wolny.

Poniżej fotorelacja z wernisażu (fot. R. Kałużny)


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP