Evžen Boček - spotkanie autorskie

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza na spotkanie autorskie z Evženem Bočkiem, które odbędzie się 6 października (piątek) o godz. 18.00 w sali konferencyjnej BiFK przy ul. Reja 10.

Evžen Boček zadebiutował powieścią Dziennik kasztelana w 1999 roku. Kolejna książka – humorystyczna Ostatnia arystokratka, ukazała się w Czechach w 2012 roku i została największym czeskim bestsellerem literackim ostatnich lat. Powieść zdobyła nagrodę dla najzabawniejszej książki roku.

Rodzina Kostków powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu – zamek Kostka. W zamku zastaje dotychczasowych pracowników: kasztelana, ogrodnika oraz kucharkę. Jak nowi właściciele poradzą sobie w nowej rzeczywistości? Jak odnajdą się w rolach dotychczas nieodgrywanych? (Ostatnia arystokratka – opis wydawcy)

W Czechach sprzedano ponad 300 000 książek z cyklu o Arystokratce. Książka doczekała się również przedstawienia teatralnego. Obecnie trwają prace nad serialem telewizyjnym. W Polsce cykl o Arystokratkach również zdobył status bestsellera m.in. w sieci Matras i Bonito, a także księgarni e-booków Woblink i Virtualo.

Evžen Boček od ponad dwudziestu lat jest kasztelanem jednego z najpiękniejszych morawskich zamków – Zamku Milotice.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP