Wszyscy zobaczą każdy detal - dzięki wizualizerom!

W trakcie lekcji zdarza się,  że zarówno nauczyciel jak i uczeń chcieliby pokazać klasie mały przedmiot lub zwrócić uwagę na fakturę lub strukturę badanego obiektu.  

Dotychczas rozwiązywano ten problem na przykład przez podchodzenie uczniów do mikroskopu lub fotografowanie mniejszych rzeczy i wyświetlanie obrazu w formie slajdów. Taka metoda mogła dezorganizować zajęcia i pochłaniać sporo lekcyjnego czasu. Nie pozwalała przy tym na efektywne, wspólne omawianie obrazu.

Takie bolączki rozwiązują wizualizery, czyli urządzenia umożliwiające pokazanie najdrobniejszych szczegółów przedmiotu na ekranie - np. monitora interaktywnego. Miasto Oleśnica w ramach projektu e - Oświata zakupiło dla wszystkich szkół łącznie dwadzieścia takich urządzeń. Wyglądają niepozornie, przypominają zwykłą biurkową lampkę, ale potrafią naprawdę wiele!

Wizualizery są kolejnym elementem projektu, zmierzającego do przystosowania procesu nauczania do wymogów XXI wieku. W ramach najszerszego w historii oświatowego przedsięwzięcia realizowanego przez samorząd do szkół trafiło już 620 komputerów, specjalne szafy na ich przechowywanie i ładowanie czy interaktywne monitory. Uruchomiono też profesjonalne laboratorium przyrodniczo-matematyczne w SP3, a miejskie szkoły podłączono do sieci światłowodowej (SP8 w przyszłym roku).


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP