Konferencja szkoleniowa dla nauczycieli

W czwartek 5 października w Hali Sportowej OKR Atol w Oleśnicy odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego, którzy z klasami pierwszymi biorą udział w dolnośląskim programie „Sprawny Dolnoślązaczek”.

Otwarcia konferencji dokonał burmistrz Oleśnicy wraz z Mariolą Pagacz, przedstawicielką SZS Dolny Śląsk we Wrocławiu. Konferencję prowadzili pracownicy naukowi AWF we Wrocławiu.

Wszyscy uczestnicy tego szkolenia otrzymali przewodnik programu „Sprawny Dolnoślązaczek” zawierający informacje dotyczące znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka, metodykę nauczania ćwiczeń, oraz projekty i konspekty zajęć i imprez sportowo-rekreacyjnych.

Poinformowano również o nowym programie „Sprawna Szkoła”. Szkoły, które zgłoszą się do organizacji wywiadówek z kultury fizycznej będą miały pierwszeństwo udziału w nowym programie. Program ten będzie obejmował lekcje z mistrzem, lekcje lekkoatletyczne, oraz lekcje piłkarskie poszerzone o siatkówkę i koszykówkę. Istnieje możliwość aby prowadzący mógł jednego dnia prowadzić zajęcia z kilkoma klasami. Czekamy na zgłoszenia.

Wiceprzewodniczący SZS

Mariusz Kiryk


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP