99. rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada zapraszamy do wspólnego świętowania 99. rocznicy odzyskania niepodległości! Wywieśmy w tym dniu narodowe flagi i razem uczyńmy ten dzień uroczystym.

Świętowanie rozpoczniemy jednak wcześniej! Każdy będzie mógł wysłać kartkę z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy bierze bowiem udział w V edycji przedsięwzięcia "Mamy Niepodległą!" – akcji społecznej organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Zapraszamy po odbiór bezpłatnych kartek z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości do Sali widowiskowej w Oleśnicy, Biblioteki przy ul. M. Reja 10 i Biblioteka Pod Pegazem!

 

 

Mamy Niepodległą! w liczbach:

– pół miliona wysłanych kartek!

– 500 instytucji biorących udział w kolportowaniu i wysyłaniu kartek!

– 300 miejscowości w całej Polsce!

– 12 wyjątkowych projektów autorstwa znanych artystów plastyków

 

Za nami już koncert "Rozśpiewany PATRIOTA". Wydarzenie odbyło się 9 listopada w Zamku Książąt Oleśnickich w Oleśnicy.11 listopada o godzinie 12.00 w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia przy ul. Wileńskiej 4 odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Zaraz po niej, ok. godz. 13.00 przy Skwerze Kombatantów, będą miały miejsce oficjalne obchody oraz złożenie kwiatów.


Na godzinę 16.00 zapraszamy do sali widowiskowej przy ul. Kochanowskiego 4 na koncert pieśni patriotycznych – wystąpią chór Oleśnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Canorus”, zespół „Oleśniczanie Młodzi Duchem” działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz oleśniccy muzycy rockowi, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali projekt muzyczno-patriotyczny. Wstęp wolny!

 

Po koncercie muzyczna biesiada patriotyczna - wspólne śpiewanie niezapomnianych piosenek łączących generacje Polaków, rodaków porozrzucanych po różnych zakątkach kraju i świata.

 


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP