Na wiosnę zakwitnie dobro

Pod koniec października przedstawiciele Samorządu Szkolnego SP 7 kl. I – III  i kl. IV – VI posadzili około 200 cebulek żółtych żonkili na rabatach przed szkołą. Było to nasze pierwsze działanie w ramach programu akcji Pola Nadziei.

Pola Nadziei to akcja ekologiczno-charytatywna realizowana wyłącznie przez hospicja. To edukacja i rozwój wolontariatu, a zarazem pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną. W tym roku szkolnym nasz szkoła po konsultacjach z opiekunami Samorządu Szkolnego została zgłoszona do udziału w tym programie. Nasi uczniowie – wolontariusze sadząc żonkile dali wyraz jedności z chorymi dziećmi, podopiecznymi Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla dzieci”.

Udział w programie będzie rozwijał w naszych uczniach wrażliwość, odpowiedzialność i empatię. Cebulki posadzonych żonkili to dar naszych uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Za włączenie się w akcję, dziękujemy. Zachęcamy do dalszego angażowania się w kolejne działania wynikające z programu.

Warto pomagać dzieciom nieuleczalnie chorym, które są tuż obok nas, żyją i mają podobne jak zdrowe dzieci marzenia i pragnienia.

Źródło: Zespół ds. Wolontariatu


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP