"Wtorki z JPK": informacja Urzędu Skarbowego dla przedsiębiorców

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oleśnicy uprzejmie informuje, że mikroprzedsiębiorcy którzy  są podatnikami podatku od towarów i usług i składają deklaracje podatkowe VAT-7 lub VAT-7K mają obowiązek od 1 stycznia 2018 r. prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr zakupów i sprzedaży VAT) i przesyłania jej jako JPK_VAT (Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT) do Ministerstwa Finansów.

Duże przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r.

JPK_VAT jest zestawem informacji o zakupach i sprzedaży, która wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dane do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. Przysyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli rozliczenia VAT składane są kwartalnie.

Mikroprzedsiębiorco, jeśli nie korzystasz ze specjalistycznych programów finansowo-księgowych, Ministerstwo Finansów udostępnia ci bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysyłania JPK_VAT:

  1. Wejdź na stronę www.jpk.mf.gov.pl
  2. Pobierz tabelę w formacie arkusza kalkulacyjnego (csv)
  3. Wpisz do niej dane z twojego rejestru VAT (ewidencja zakupów i sprzedaży za dany okres)
  4. Pobierz ze strony www.jpk.mf.gov.pl aplikację Klient JPK2.0
  5. Prześlij wypełnioną tabelę przez aplikację Klient JPK 2.0 (przy pomocy bezpłatnego profilu zaufanego eGo albo certyfikatu kwalifikowanego).
  6. Pobierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

 

UWAGA: Jeśli korzystasz już z komercyjnego programu finansowo-księgowego dostępnego na rynku, sprawdź, czy ma on funkcję wysyłki za jego pośrednictwem plików JPK_VAT lub czy możesz bezpośrednio pobierać z programu dane do aplikacji JPK 2.0.

TESTUJ składanie JPK_VAT za 2017r. już teraz.  Sprawdzisz z czym wiąże się nowy obowiązek i przygotujesz się do niego wcześniej.

Więcej informacji na: www.jpk.mf.gov.pl oraz Krajowa Informacja Skarbowa tel. 801 055 055, 22 330 03 30.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oleśnicy zawiadamia, że mając na uwadze powyższe zmiany w m-cu listopadzie 2017 r. w siedzibie organu podatkowego na I piętrze pokój nr 8 (skrzydło budynku należące do PZU) w dniach 7, 14, 21 i 28.11.2017 r.  o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z przedsiębiorcami pod hasłem: WTORKI Z JPK, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

                                                                                                                                                                      Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oleśnicy

                                                                                   mgr Barbara Michta.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP