Zasoby biblioteki w Warendorfie dostępne dla mieszkańców Oleśnicy!

Warendorf (Niemcy) jest jednym z miast partnerskich Oleśnicy. Współpraca między miastami trwa od 2000 roku i wciąż się rozwija. Łączą je relacje w dziedzinie kultury, edukacji i sportu.

Jedną z atrakcji w Warendorfie jest Biblioteka Miejska. Reklamuje się ona jako miejsce przyjazne ludziom, instytucjom edukacyjnym i kulturalnym. Przywiązuje wagę do wydarzeń przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.

Zachęcamy do odwiedzenia ich strony internetowej: www.buecherei-warendorf.de, gdzie można znaleźć m.in. działy takie jak: aktualności (informacje o: wystawach, nowych książkach, nadchodzących wydarzeniach), plan biblioteki, katalog itp.

 

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy posiada własną kartę/konto czytelnika, z której każdy zainteresowany może korzystać na miejscu, w Czytelni Prasy i Książek (Biblioteka, ul. Reja 10). Dzięki niej mamy dostęp do bogatego zbioru e-booków, dokumentów audiowizualnych, filmów oraz czasopism. Wybrany dokument (książki i czasopisma) pobierany jest w formacie PDF. Można z niego korzystać przez ustalony okres czasu. Zapraszamy!

BiFK


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP