Dni Kultury Chrześcijańskiej za nami (video)

W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej  w Oleśnicy zaprezentowano także dwa filmy -  dokumentalny "Ślady stóp" oraz fabularny "Historia Marii". Dużym zainteresowaniem cieszył się również "Spacer szlakiem oleśnickich świątyń" zorganizowany przez Oleśnicki Dom Spotkań z Historią. W niedzielne przedpołudnie w Kościele Najświętszej Marii Panny Matki Miłosierdzia wierni obejrzeli montaż słowno-muzyczny "Człowieka trzeba mierzyć miarą serca - wspomnienie o Janie Pawle II" przygotowany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Jana Twardowskiego i Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Oleśnicy. W ramach imprez towarzyszących Stowarzyszenie Chrześcijańska Misja Szpitalna zaprosiło oleśniczan na wspólną modlitwę w kaplicy Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy. 
22 listopada o godz. 17 w ramach "Spotkań z Historią" odbył się wykład Janusza Witta "500 lat reformacji". Podobnie jak w roku ubiegłym, do imprez w ramach DKCh włączyły się też oleśnickie szkoły. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowano spotkanie dla młodzieży na temat "Kościół prześladowany na świecie" oraz prezentację fundacji "Open Doors", a w II LO spotkanie z misjonarzem. Szkoła Podstawowa nr 6 zorganizowała z kolei koncert recytatorski pod hasłem "Boże Miłosierdzie", a Katolicka Szkoła Podstawowa konkurs plastyczny "Bądź dobry jak chleb".
Od 20 listopada do 10 stycznia zapraszamy oleśniczan do Biblioteki Centralnej przy ul. Reja 10 do obejrzenia wystawy "Orszak Trzech Króli w Oleśnicy" powstałej ze zbioru zdjęć autorstwa Tadeusza Żółkiewskiego.
Anna Zielińska- Rybak

Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP