Artystyczny Jarmark Bożonarodzeniowy (aktualizacja video)

9 i 10 grudnia (sobota-niedziela)  w godzinach od 15.00 do 20.00 zapraszamy do Sali widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4 na dwudniowy Artystyczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Oprócz magicznego, świątecznego klimatu czekać będą na Państwa stoiska regionalnych artystów i rękodzielników. Kolejna, niezwykła okazja by nabyć oryginalne i unikatowe prezenty dla najbliższych.

W ramach jarmarku nie zabraknie również świątecznych występów artystycznych. 9.12.  (sobota) na scenie sali widowiskowej BiFK odbędzie się teatrzyk dla dzieci „Jak Mikołaj urwał się z choinki”. Zabawna i żywa opowieść o dwóch elfach, pomocnikach Świętego Mikołaja, które muszą wykonać misję specjalną – sprowadzić z powrotem Mikołaja, który spadł na Ziemię i wszystko zapomniał. W trakcie spełniania misji czeka mnóstwo wyzwań do podołania, którym potrzebna będzie wiara we własne siły i wytrwałość, a także – co jest niejako przesłaniem spektaklu – optymizm. W spektaklu występują aktorzy Teatru Rozrywki Trójkąt Beata Beling, Ludwik Schiller, Artur Beling oraz duże i małe formy lalkowe. Przedstawienie ubarwia muzyka autorstwa Artura Belinga. Początek o godzinie 17.00.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie BiFK (ul.Kochanowskiego 4).

Drugiego dnia ARTYSTYCZNEGO JARMARKU m.in. rozwiązanie konkursu na „Tradycyjną ozdobę bożonarodzeniową” (godz. 17.00), a o  godz. 18.00 koncert kolęd w ramach Oleśnickich Spotkań z Muzyką oraz 70-lecia szkolnictwa muzycznego. Kolędy i pastorałki oraz utwory świąteczne wykonają dla Państwa uczniowie i absolwenci oleśnickich instytucji muzycznych. Kolędujmy wesoło 10 grudnia w Sali widowiskowej BiFK.

Wystąpią: Agnieszka Ostapowicz – prowadzenie, skrzypce; Izabela Helińska – fortepian; Tomasz Huk – klarnet, śpiew; Jakub Huk – klarnet; Wojciech Kroczak – fortepian, śpiew; Konrad Wojtowicz – obój; Młodzież z Ogniska Muzycznego przygotowana przez dyrektor Małgorzatę Zielińską; Zespół skrzypcowy Szkoły Suzuki „Muzyczny Zakątek” pod Dyrekcją  Anny Mulowskiej-Plaskoty; Zespół Dziecięcy PSM I st im. F. Chopina pod dyrekcją Ewy Stępień-Włuczkowskiej; Chór PSM I st. Im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy pod dyrekcją Mirosławy Jury-Żegleń; Oleśnicki Chór Kameralny Appassionata pod dyrekcją Edyty Szostak-Kirzyc; Chór Sinaxis pod dyrekcją Neonili Kuropki         

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie BiFK (ul.Kochanowskiego 4).

W związku ze zbliżającym się okresem Świąt przygotowaliśmy również niespodziankę i bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne z Ewą Mielczarek, które odbędą się 10.12.2017 (niedziela) od godz. 15.30.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP