Rozbudowujemy ulicę Maczka!

Informujemy, że sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły na rozpoczęcie  robót budowlanych związanych z rozbudową ul. Maczka w Oleśnicy jeszcze w tym roku.

Do tej pory został wykonany I etap zamierzenia tj. przebudowano istniejące zatoki parkingowe równoległe na zatoki prostopadłe, co pozwoliło na zwiększenie liczby miejsc parkingowych dla samochodów osobowych z 23 do aż 52 (w tym 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych).

Kolejnym etapem inwestycji będzie przebudowa istniejącego ciągu pieszego, biegnącego wzdłuż budynków mieszkalnych wielorodzinnych o numerach 3-3b i 5-5e, z włączeniem do chodnika zlokalizowanego w ul. Paderewskiego. W części przy budynku mieszkalnym 5-5e chodnik będzie przylegał do miejsc postojowych, natomiast przy budynku mieszkalnym 3-3b będzie oddzielony od zatok pasem zieleni.

Decyzja o konkretnym terminie rozpoczęciu II etapu jeszcze nie została podjęta, jednak wszystkie roboty budowlane będą wykonane najpóźniej do końca maja przyszłego roku, a z dużym prawdopodobieństwem, przy nadal sprzyjających warunkach atmosferycznych, roboty uda się zakończyć wcześniej.  

Wykonawcą prac jest przedsiębiorstwo TOM TRANS z Oleśnicy.

Zadanie realizowane zostanie z budżetu Miasta Oleśnicy przez Sekcję Dróg Miejskich, przy partycypacji w kosztach Spółdzielni Mieszkaniowej „Zacisze”. Wartość robót wynosi 242.075,63 zł.

Użytkowników drogi prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie wykonywania robót budowlanych.

źródło: SDM


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP