zDolny Miłosz z SP7

Miłosz Ostrowski ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy został laureatem prestiżowego konkursu zDolny Ślązaczek. 

zDolny Ślązaczek to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w naszym województwie. W tym roku odbywał się po raz piętnasty. Zmagania uczniów odbywają się w kilku etapach. Pierwszy test, obejmujący zagadnienia z języka polskiego i matematyki, uczestnicy rozwiązują w szkole, potem następuje kwalifikacja do części powiatowej. Tutaj również należy zmierzyć się z zadaniami z dwóch przedmiotów. Tylko 10% uczniów zostaje zaproszonych do wzięcia udziału w finale, który przeprowadzany jest osobno z języka polskiego i matematyki.

Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w konkursowych zmaganiach, ponieważ tytuł laureata oznacza nie tylko ogromny prestiż, ale daje też wymierną i cenną nagrodę – maksymalną liczbę punktów podczas egzaminu kończącego naukę w szkole podstawowej.

Do tegorocznych zmagań przystąpiło 9 tysięcy uczniów z całego województwa dolnośląskiego. Tylko osiemdziesięcioro mogło powalczyć w ostatnim etapie – finale. Wśród nich znalazł się doskonały polonista z Siódemki – Miłosz Ostrowski. Został on zobowiązany nie tylko do przypomnienia sobie treści programowych z poprzednich lat, ale i nauczenia się zupełnie nowego dla niego materiału. Miłosz bardzo zaangażował się w przygotowania. Uczestniczył w spotkaniach nawet podczas ferii. Jego ciężka i wymagająca poświęcenia praca została nagrodzona. Zdobył tytuł LAUREATA!

Podczas finału rozwiązywał test sprawdzający znajomość lektur, zagadnień językowych i umiejętności redagowania dłuższej wypowiedzi. Poradził sobie doskonale. Znalazł się w gronie czterdzieściorga najzdolniejszych rówieśników z naszego województwa. Spełniły się marzenia wielu osób: Miłosza, jego rodziców i oczywiście nauczycieli. Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu za rok.

Joanna Szczegodzińska


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP