Oleśnicki Festiwal Jazzowy: w sobotę zaczniemy od grupy "Micromusic"

Drugi dzień Oleśnickiego Festiwalu Jazzowego rozpocznie koncert "Mikromusic".

Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Zespół Mikromusic powstał w 2002 r. we Wrocławiu z inicjatywy Natalii Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego. W 2004 zespół został finalistą opolskich Debiutów, a w 2006 r. ukazała się debiutancka płyta "Mikromusic". W jej nagraniu udział wzięło wielu gości, m.in. pianista Leszek Możdżer i akordeonista Piotr Dziubek.

Dyskografia grupy to zarówno płyty studyjne, jak i koncertowe, m.in. "Piękny koniec" (2013), z której pochodzi popularny utwór "Takiego chłopaka" (17 milionów wyświetleń na Youtube); "Matka i Żony" (2015) - z utworem "Krystyno" i "Bezwładnie", w którym gościnnie zaśpiewał Skubas, a kilka utworów, które znalazły się na tej płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie "Chemia" w reż. Bartka Prokopowicza.

W listopadzie 2017 r. pojawił się najnowszy album Mikromusic "Tak mi się nie chcę". To najbardziej "piosenkowa" płyta "Mikromusic", w większości inspirowana muzyką lat 60. i 80.

Zespół wystąpi w składzie: Natalia Grosiak - wokal, Dawid Korbaczyński - gitara, Robert Szydło - gitara basowa, Robert Jarmużek - piano, Adam Lepka - trąbka i Łukasz Sobolak - perkusja.

Bilety w cenie 40 zł można kupić w kasie BiFK.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP