SP3 i Erasmus+

W dniach od 12 do 21 maja 2018 roku Szkołę Podstawową nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich odwiedziła grupa 15 uczniów oraz 2 nauczycieli z Puerto del Rosario (Fuerteventura).

Podczas pobytu w Polsce młodzi Hiszpanie oraz uczniowie SP3 wspólnie zrealizowali zaplanowane dla nich zadania w ramach prowadzonego przez szkołę projektu „Pod Wspólnym Europejskim Niebem”. Lekcje języka migowego, warsztaty na temat różnych rodzajów niepełnosprawności, próby przedstawienia pt. „Łamanie Barier”, spotkanie z uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej w Dobroszycach, to tylko niektóre działania projektowe z którymi musieli zmierzyć się polscy i hiszpańscy uczniowie.

Poza ciężką pracą odbyły się wyjazdy krajoznawcze m.in. do Wrocławia, Kórnika oraz Rogalina, jak również wycieczka kajakowa oraz rowerowa, które pozwoliły poznać młodym mieszkańcom Fuerteventuryuroki polskiej przyrody. Wymiana międzynarodowa odbyła w ramach realizowanego przez szkołę projektu Erasmus+ , który napisały i koordynują nauczycielki: p. Ewa Bobowska oraz p. Monika Kwiatek.

żródło: SP3


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP