Noc Bibliotek w Oleśnicy

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza 9 czerwca w godzinach 17.00-23.00 do Biblioteki Centralnej przy ul. Reja 10 na Noc Bibliotek, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Rzeczpospoczyta”.

W programie wydarzenia m.in. Giełda Książek, Żywa Biblioteka Oleśnica, zajęcia plastyczne dla dorosłych i dzieci „Krasnoludki są wśród nas” i koncert Leszka Długosza.

Żywa Biblioteka w Oleśnicy dołączyła do akcji Noc Żywych Bibliotek i odbędzie się już po raz szósty. Żywa Biblioteka (Human Library) to metoda przeciwdziałania stereotypom i uprzedzeniom. Czytelnicy będą mogli porozmawiać z Żywymi Książkami – ludźmi reprezentującymi grupy społeczne/zawodowe/etniczne i inne, które z różnych względów są postrzegane stereotypowo lub dyskryminowane. Czytelnik poprzez bezpośrednią rozmowę z Żywą Książką ma okazje poznać jednostkową perspektywę, zapytać, zrozumieć i przełamać swoje stereotypy. Zapraszamy od 18.00 do 20.00 do Wypożyczalni na I piętrze.

O godzinie 19.00 zapraszamy na koncert Leszka Długosza – poety, pieśniarza i kompozytora, związanego przez jakiś czas z „Piwnicą Pod Baranami”. Bilety w cenie 10 zł można kupić w kasie Sali widowiskowej przy ul. Kochanowskiego i przed koncertem na miejscu.

W trakcie trwania Nocy Bibliotek będzie także Giełda Książki i zajęcia plastyczne „Krasnoludki są wśród nas”. Serdecznie zapraszamy!

Noc Żywych Bibliotek w Oleśnicy

Żywa Biblioteka Oleśnica zaprasza 9 czerwca w godzinach 18.00-20.00 do Wypożyczalni Biblioteki Centralnej BIFK na ogólnopolską NOC ŻYWYCH BIBLIOTEK!

Jest to wydarzenie towarzyszące Nocy Bibliotek w Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy. Żywa Biblioteka Oleśnica działa od 2015 roku i jest wynikiem współpracy pomiędzy Biblioteką i Forum Kultury w Oleśnicy a I Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy. Do tej pory odbyło się 5 edycji projektu.

Żywa Biblioteka to metoda przeciwdziałania uprzedzeniom i stereotypizacji. Poprzez rozmowę z Żywymi Książkami – reprezentantami grup etnicznych, społecznych, religijnych – postrzeganymi stereotypowo, doświadczających dyskryminacji – Czytelnik ma okazję poznać prawdziwego człowieka i zweryfikować swoje myślenie.

9 czerwca będzie można porozmawiać z Byłym uzależnionym, Imigrantem, Osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności i Trzeźwą alkoholiczką. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/252411082002096/ i na stronie www.bifk.info.

Zapraszamy do rozmowy!

BiFK

 


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP