Lwowskie konkursy

Co roku w SP3 nie brakuje chętnych do udziału w Konkursie o Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich. Nie inaczej było w tym roku szkolnym.

Pod kierunkiem pani Barbary Chmielewskiej uczniowie z klasy 3e sumiennie przygotowali się do konkursu. W XXIII Konkursie o Lwowie i Kresach Południowo-Wschodnich  reprezentowali nas w finale 24 maja. Spisali się wzorowo pokonując uczniów z całego województwa. I miejsce zdobył Szymon Narolski, a II Jakub Bielawski. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

Na uwagę zasługuje też sukces uczennic, które brały udział w  konkursie  XXIV RAJD ŚLADAMI PAMIĘCI LWOWA I KRESÓW POŁUDNIOWO-WSCHODNICH. Milena Wołoszczak, kl. 3c i Anna Jednoróg kl. 2d  są autorkami prac literackich o Lwowie. Milena zdobyła II miejsce, a praca Ani została wyróżniona. Pamiątkowe dyplomy uczennice odbierały również w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich 14 czerwca w obecności opiekunki p. Barbary Chmielewskiej.

Oba konkursy sprawiły ogromną radość rodzicom i dziadkom naszych uczniów, którzy również byli świadkami tych uroczystości. Gratulujemy gimnazjalistom i składamy podziękowania dla pani Grażyny Żołędziewskiej za udostępnienie materiałów dydaktycznych  dotyczących Lwowa.


Aktualności
Strefa Miejska | Kontakt | Mapa Oleśnicy | BIP