DODANO: 08.11.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Żywa Biblioteka w Oleśnicy już po raz ósmy!

Już po raz ósmy Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy, I Liceum Ogólnokształcące i Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja organizuje Żywą Bibliotekę w Oleśnicy, która odbędzie się 15 listopada 2019 r. w godzinach 9.00-15.00 w Sali konferencyjnej OBP przy ul. Reja 10.

 

ŻYWA BIBLIOTEKA W OLEŚNICY

 

Najważniejsze wartości Żywej Biblioteki to otwartość, różnorodność i poszanowanie praw człowieka, które są podstawą metodyNajważniejszymi wartościami Żywej Biblioteki jest otwartość, różnorodność i poszanowanie praw człowieka, które są podstawą metody, dlatego organizujemy Żywa Bibliotekę w Oleśnicy już po raz ósmy. Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy i Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja współpracują w tym zakresie z I Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy. Od samego początku mamy też duże wsparcie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii przy Burmistrzu Oleśnicy.

 

W tej edycji naszymi Żywymi Książkami są: Trzeźwa Alkoholiczka, Gej, Mama dziecka z autyzmem, Osoba z implantem ślimakowym, Działacz z niepełnosprawnością, Ukrainka, Feministka, Ksiądz, Policjantka, Rastafarianie, Chińczyk z Tajwanu.

 

Nasz projekt skierowany jest głównie do młodzieży licealnej. Poprzez nasze działania chcemy uświadamiać, że otwartość na innych, poszanowanie prawa do godności drugiego człowieka i różnorodność społeczeństwa są wartościami, które mogą przeciwstawić się rasizmowi i ksenofobii.

 

Więcej informacji o samej metodzie: zywabibliotekapolska.pl

 

Aktualności na temat realizacji projektu w Oleśnicy: strona na Facebooku „Żywa Biblioteka Oleśnica”.

 

MOKiS

>> <
  • Żywa Biblioteka w Oleśnicy już po raz ósmy!