DODANO: 02.09.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Dni Europy – muzyka etno – koncert Karoliny Skrzyńskiej z zespołem

W ramach XXII Dni Europy Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza 14 września o godzinie 18.00 do Sali widowiskowej MOKiS na koncert Karoliny Skrzyńskiej z zespołem.

Karolina Skrzyńska to wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i muzyki. Charakteryzuje ją głęboki, niemal czterooktawowy głos, którego możliwości rozwijała na różne sposoby – trenowała śpiew klasyczny, „biały głos”, a także chłonęła wrażliwość muzyczną w Turcji. 

Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali w tym Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie przyznano jej nagrodę im. Czesława Niemena.

Inspirując się dźwiękami ze wszystkich krańców świata, Karolina znalazła swój własny język muzyczny, który nie uznaje podziałów kulturowych i stylistycznych. W swoim śpiewie, tekstach i muzyce stawia na emocje, prawdę i zadumę – zmusza do zatrzymania się w pędzie codzienności.

Poszukiwania muzyczne Artystki zaowocowały nagraniem debiutanckiego krążka „W oddali”, na którym prócz niej znaleźli się czołowi muzycy polscy – klasyczni, jazzowi, etniczni, rozrywkowi – wśród których pojawili się m.in. Royal String Quartet, Marta Maślanka („Bandyta” M. Lorenz), Maciej Szczyciński, Leszek Matecki i wielu innych.

Muzyka Karoliny, nieograniczona niczym przestrzeń, będąca następstwem unikalnego głosu, pięknych melodii, autorskich, poetyckich tekstów i brzmienia instrumentów ze wszystkich stron świata, stanowi obszar, na którym spotykają się natura i różnorodne emocje.

Bilety w cenie 20 zł. Rezerwacje online od 2.09.2019 poprzez stronę www.mokis.info, sprzedaż od 4.09.2019 wg harmonogramu pracy kasy.

***

W ramach Dni Europy zapraszamy także 15.09.2019 o godzinie 17.00 na koncert zespołu Romanca. Bilety w cenie 20 złotych są jeszcze w sprzedaży.

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy wprowadził ułatwienia dla osób pracujących, umożliwiając rezerwowanie biletów poprzez formularz online na stronie www.mokis.info

Bilety rezerwowane online należy opłacić przelewem i odebrać w Kasie przed imprezami biletowanymi. Kasa MOKiS jest kasą gotówkową i nie ma możliwości opłacenia biletu kartą.

Od 1.09.2019 r. godziny otwarcia Kasy MOKiS (przy wejściu głównym na parterze w Sali widowiskowej przy ul. Kochanowskiego 4) ulegną zmianie: poniedziałek-wtorek, czwartek-piątek 11.30-13.30, środa 13.30-15.30. Kasa przy wejściu głównym czynna będzie również na godzinę przed imprezą biletowaną. Więcej informacji pod tel. 71/399-93-15 oraz 71/314-22-03. 

MOKiS

>> <
  • Dni Europy – muzyka etno – koncert Karoliny Skrzyńskiej z zespołem