DODANO: 18.10.2018 / 10:45 – KATEGORIA:

W czwartek 18 października wystawa „Oleśniccy kolekcjonerzy”!

Biblioteka i Forum Kultury zaprasza na wystawę zbiorową uczestników Spotkań Oleśnickich Kolekcjonerów (2014-2018) pod tytułem „Oleśniccy kolekcjonerzy”.

 

20 oleśnickich pasjonatów zaprezentuje na wspólnej ekspozycji w Sali Kolekcjonera w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią cząstkę swoich zbiorów. Kameralność miejsca narzuca warunki tej prezentacji – każdy z uczestników ma do wypełnienia niewielką wystawową przestrzeń. To wymusiło wybór przedmiotów najbardziej reprezentatywnych dla poszczególnych kolekcji. Zobaczymy w gablotach, szufladach i na ścianach eksponaty bardzo różnorodne, tak jak różne są kolekcjonerskie fascynacje. Będą na przykład zegarki, zapalniczki, monety, aparaty fotograficzne polskiej produkcji, dawne fotografie, odznaki wojskowe, myśliwskie naszywki, znaczki z początku XX wieku, dawna korespondencja, nalepki hotelowe, pieniądze zastępcze z Dolnego Śląska, stare modlitewniki, przedwojenne akcesoria rowerowe, pamiątki z dziejów lotnictwa. Wszystkie przedmioty będą emanować czymś, co miłośnicy „staroci” nazywają „duszą”. To nie jest bynajmniej współczesna seryjna produkcja. Z pewnością każdy zwiedzający odnajdzie coś, co przykuje jego uwagę, będzie bliskie jego sercu.

 

Wystawa „Oleśniccy kolekcjonerzy” będzie czymś wyjątkowym w historii oleśnickiego wystawiennictwa. Nigdy jeszcze nasi lokalni pasjonaci nie zaprezentowali się w takim szerokim personalnym składzie. To jeden z pozytywnych efektów ich comiesięcznych, trwających już od 5 lat pod auspicjami BiFK, spotkań w salce na II piętrze naszego lokalnego muzeum.

 

„Oleśniccy kolekcjonerzy”. Wystawa zbiorowa uczestników Spotkań Oleśnickich Kolekcjonerów (2014-2018).

 

Wernisaż: czwartek 18 października 2018 r., godz. 18, Oleśnicki Dom Spotkań z Historią, ul. Bociania 11. Wstęp wolny.

 

O czasie trwania wystawy zdecyduje zainteresowanie publiczności.

>> <
  • W czwartek 18 października wystawa „Oleśniccy kolekcjonerzy”!
  • 1