DODANO: 08.11.2018 / 10:45 – KATEGORIA:

E-Oświata – II etap

W Urzędzie Miasta Oleśnicy zakończono prace nad przystosowaniem wyposażenia serwerowni Urzędu do obsługi II etapu e-Oświaty.

Przypomnijmy, że w ramach tego projektu zakupiono 28 monitorów interaktywnych z ekranem dotykowym, 615 komputerów przenośnych, wyposażenie pracowni matematyczno – przyrodniczej i 20 wizualizerów. Szkoły zostały również podłączone do tzw. szybkiego Internetu siecią światłowodową.

Kolejnym etapem jest uruchomienie dla uczniów i nauczycieli platformy edukacyjnej. Platforma będzie zawierała dziesiątki tysięcy materiałów dydaktycznych (filmy, testy, scenariusze lekcji, podręczniki itp). Jednak warunkiem uruchomienia platformy jest przystosowanie sprzętu do obsługi wszystkich uczniów i nauczycieli, i właśnie ten etap został pomyślnie zakończony. Wymienione zostały serwery kasetowe, przełączniki sieciowe i wiele innych podzespołów. Prace modernizacyjne odbywały się w trakcie pracy serwerów i nie były odczuwalne dla użytkowników. Nowe urządzenia są o połowę mniejsze gabarytowo i wielokrotnie wydajniejsze.

Wymiana tego sprzętu, to nie tylko fizyczny montaż urządzeń, ale przede wszystkim skomplikowana praca związana z konfiguracją oprogramowania oraz całej infrastruktury teleinformatycznej będącej bazą sprzętową dla dotychczasowych i nowo wprowadzanych usług.

>> <
  • E-Oświata – II etap
  • 1
  • 1
  • 1