DODANO: 23.08.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Futsal Masters w Oleśnicy – 27-31 sierpnia 2019

Futsal Masters to największy, najlepiej obsadzony, międzynarodowy turniej futsalowy w Polsce. W dniach od 27-31 sierpnia drużyny m.in. z Hiszpanii, Czech, Ukrainy  będą rywalizować w piątej już edycji organizowanej przez KS Acana Orzeł Futsal imprezy rozgrywanej w Jelczu-Laskowicach oraz Oleśnicy

 

Halowa odmiana piłki nożnej zyskuje coraz większą rzeszę sympatyków, bo łączy w sobie najlepsze cechy piłki w tradycyjnym wydaniu z dramaturgią, nagłymi zwrotami akcji i przede wszystkim dużą liczbą bramek. Dynamika, doskonała technika i zaawansowana taktyka to cechy, które według kibiców futsalu wyróżniają ich ulubioną dyscyplinę na tle innych

 

Turniej Futsal Masters jest doskonałym, niezwykle atrakcyjnym ze względu na obsadę, uzupełnieniem rozgrywek ligowych. Udział markowych drużyn z Polski i oraz topowych drużyn europejskich gwarantuje duże zainteresowanie kibiców. To właśnie m.in. bardzo dobra frekwencja podczas poprzednich edycji turnieju zainspirowała organizatorów do podjęcia działań, mających na celu umożliwienie oglądania rywalizacji jeszcze większej liczbie zainteresowanych.

 

Pomysłodawcy i organizatorzy Futsal Masters dokładają wszelkich starań, by każda kolejna edycja była lepsza od poprzedniej, a uczestnicy klasą sportową przewyższali swoich poprzedników. Dlatego do tegorocznej edycji zaproszeni zostali wicemistrzowie Francji, wicemistrz Ukrainy czy przede wszystkim klub, którego marka rozpoznawalna jest na całym świecie – FC Barcelona. Hiszpańska drużyna, jako jedna z najlepszych na świece, jest gwarancją wysokiego poziomu sportowego oraz – ze względu na renomę – dużego zainteresowania kibiców.

 

W turnieju na dzień dzisiejszy wezmą udział następujące drużyny:

 

 1. FC Barcelona Lassa – Marka sportowa której nie trzeba przedstawiać, jeden z najlepszych klubów futsalowych na świecie.
 1. FC Toruń – wicemistrz Polski 2018-19, Drużyna prowadzona przez trenera Reprezentacji Polski U19 Łukasza Żebrowskiego.
 1. Era Pack Chrudim – TOP czeskiej ekstraklasy, drużyna wszechczasów czeskiego futsalu. Drużyna prowadzona przez Felipe Conde – uznawanego za jednego z najlepszych trenerów w Europie.
 1. Uragan Iwano-Frankowsk – drużyna Ukraińskiej Ekstraklasy Futsalu w składzie której występuje kilku reprezentantów Ukrainy, którzy uczestniczyli w tegorocznych Mistrzostwach Europy odbywających się na Słowenii
 1. S.C. Sokol Khmelnitsky – drużyna Ukraińskiej Ekstraklasy Futsalu w składzie której występuje kilku reprezentantów Ukrainy, którzy uczestniczyli w tegorocznych Mistrzostwach Europy odbywających się na Słowenii
 1. Górnik Polkowice– czołowa drużyna 1 Polskiej Ligi Futsalu
 2. KS Acana Orzeł Futsal – Gospodarz, drużyna która w minionym sezonie jako beniaminek Futsal Ekstraklasy uplasował się na 4 pozycji. Obrońca tytuły z 4 edycji Futsal Masters. Trenerem jest Hiszpan Jesus Lopez Garcia, były zawodnik Hiszpańskiej Ligi Futsalu. W składzie Orła występuje również najlepszy polski bramkarz, reprezentant kraju – Maciej Foltyn, Marcin Firańczyk czy Kacper Kędra.
 1. Greadar Futsal Team Brzeg – czołowa drużyna 1 Polskiej Ligi Futsalu

 

Podział na grupy:

 

No

                  Team

No

              Team

1

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice

1

FK Era-Pack Chrudim

2

FC Barcelona Lassa

2

FC Toruń

3

S.C. Sokil Khmilenicky

3

NCK Uragan Iwano-Frankowsk

4

FT Gredar Brzeg

4

KS Górnik Polkowice

 

Harmonogram:

Dzień

Place

Godz.

Team A

Team  B

Wtorek

 

Tuesday

Oleśnica

18:00

Ceremonia otwarcia turnieju

Oleśnica

18:15

FC Barcelona

S.C. Sokil

Jelcz-Laskowice

18:00

FC Toruń

Górnik Polkowice

Jelcz-Laskowice

20:30

KS Acana Orzeł

Gredar Brzeg

Oleśnica

20:30

Uragan

Era-Pack Chrudin

Środa

 

Wednesday

Jelcz-Laskowice

18:00

Gredar Brzeg

FC Barcelona

Oleśnica

18:00

Górnik Polkowice

Uragan

Jelcz-Laskowice

20:30

KS Acana Orzeł

S.C. Sokil

Oleśnica

20:30

Era-Pack Chrudim

FC Torun

Piątek

 

Friday

Jelcz-Laskowice

18:00

S.C. Sokil

Gredar Brzeg

Oleśnica

18:00

Górnik Polowice

Era-Pack Chrudim

Jelcz-Laskowice

20:30

KS Acana Orzeł

FC Barceloma

Oleśnica

20:30

Uragan

FC Torun

Sobota

 

Saturday

Oleśnica

13:00

mecz o 5 miejsce

Jelcz-Laskowice

15:00

mecz o 7 miejsce

Oleśnica

15:00

mecz o 3 miejsce

Jelcz-Laskowice

18:00

Finał

>> <
 • Futsal Masters w Oleśnicy –        27-31 sierpnia 2019