DODANO: 30.10.2018 / 10:45 – KATEGORIA:

Informacje związane z dniem Wszystkich Świętych: bezpłatna komunikacja i nowy parking

Informujemy, że w dniach 31 października (środa) i 1 listopada (czwartek) linia autobusowa nr 3 będzie kursować ze zwiększoną częstotliwością.

 

Autobusy będą odjeżdżały z przystanków, w zależności od sytuacji na drogach, co ok. 20-30 minut, ułatwiając w ten sposób dojazd na cmentarze. Zachęcamy do korzystania w tych dniach z komunikacji miejskiej! Autobusy będą większe niż na co dzień, a decyzją władz miasta jeździmy komunikacją miejską BEZPŁATNIE.

 

W załączeniu Rozkład jazdy bezpłatnej komunikacji miejskiej na dni 31.10 i 01.11.2018 r. Dane za: Polbus PKS Sp. z o.o.

 

Apelujemy do kierowców indywidualnych i pozostałych użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności oraz bezwzględne stosowanie się do zaleceń policji i znaków drogowych. Prosimy o takie pozostawianie pojazdów przy cmentarzach, by nie powodowały utrudnień w ruchu i nie ograniczały możliwości manewrowych dla autobusów.

 

Informowaliśmy już także, że na cmentarzu przy ul. Wileńskiej rozbudowano sieć oświetleniową. Wybudowano też nowe drogi z kostki betonowej, wymieniono dodatkowo na kostkę dotychczasową żużlową nawierzchnię jednej ze ścieżek. Razem powstało niemal 2.600 m2 nowych alejek.

 

Pojawiło się też nowe ogrodzenie – prawie 400 metrów! Wybudowano także nowoczesne i estetyczne kolumbarium, które zawiera 117 nisz urnowych.

 

Bolączką jednak była niedostateczna ilość miejsc parkingowych. Problem nasilał się zwłaszcza w dzień Wszystkich Świętych.

 

Miasto podjęło wysiłek rozwiązania tego problemu. Zakończył się właśnie I etap budowy nowej części przycmentarnego parkingu: budowa kanalizacji deszczowej o dł. 120 mb oraz okrawężnikowanie i utwardzenie. W rezultacie powstało 90 miejsc parkingowych, dodatkowo jeszcze 2 dla niepełnosprawnych! Łączna powierzchnia parkingu to prawie 2.000 m2. Koszt inwestycji wyniósł ok. 314 tys. zł.

 

W drugim etapie, którego zakończenie przewidziane jest na lipiec 2019 r., dojdzie kolejnych 45 miejsc parkingowych, w tym 4 dla niepełnosprawnych i na całości położona zostanie wówczas kostka brukowa. Łączny koszt obu etapów wyniesie 682 tysiące zł.

 

Jednocześnie przypominamy, że w Oleśnicy od dwóch lat funkcjonuje wyszukiwarka grobów. Znajduje się w menu strony w zakładce „Dla mieszkańca”.

>> <
  • Informacje związane z dniem Wszystkich Świętych: bezpłatna komunikacja i nowy parking
  • 1