DODANO: 28.01.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Kultura

Koncert! Soyka & Karolak Trio: Swing Communication

22 lutego (piątek) zapraszamy do Sali Widowiskowej przy ul. Kochanowskiego o godz. 19.00 na koncert Stanisława Soyki i  Trio Wojciecha Karolaka: Swing Communication.


W programie największe jazzowe hity w wykonaniu prawdziwych wirtuozów. Muzyka, która wprowadza w dobry nastrój i wielka klasa artystów, którzy ją prezentują.


Koncert przeniesie nas do czasów, w których to samo „Hallelujah, I just love her so” śpiewał Ray Charles, “Don’t get around much anymore” Nat King Cole, a “Come Sunday” Mahalia Jackson. Poczujemy energię, która towarzyszyła złotym latom swingu.


„Ta muzyka już z górą 40 lat nie istnieje ani w eterze, ani tym bardziej w klubach tanecznych czy na scenach koncertowych, ale kiedy zaprezentowałem nasze nagrania młodym ludziom, którzy nigdy przedtem nie zetknęli się z tą muzyką, na ich twarzach pojawił się uśmiech, a także coś w rodzaju zaskoczenia. Wychodzi na to, że ta muzyka wciąż wprowadza słuchacza w dobry nastrój.”


„Swing Communication” jest spotkaniem czempionów jazzowej i rythm’n’bluesowej sceny muzycznej w Polsce – Stanisława Soyki i Tria Wojciecha Karolaka w składzie: Wojciech Karolak – organy hammonda, Arek Skolik – perkusja i Tomasz Grzegorski – saksofon – w koncercie największych przebojów tego gatunku. Projekt kontynuuje wątek rozpoczęty nagraną w 2015 roku przez Stanisława Soykę oraz Roger Berg Big Band płytą „Swing Revisited”.


Bilety w cenie 65 zł można rezerwować poprzez stronę www.bifk.info. Sprzedaż gotówkowa w kasie Sali widowiskowej.


>> <
  • Koncert! Soyka & Karolak Trio: Swing Communication