DODANO: 26.07.2018 / 10:45 – KATEGORIA: Rozrywka

Lato w mieście – sierpień

Drugi wakacyjny miesiąc w Oleśnicy będzie pełen zabawy, rozrywki, atrakcji kulturalnych dla małych i dużych – czyli dokładnie taki jak wakacyjny lipiec.

 

1, 2 i 3 sierpnia w Bibliotece „Pod Pegazem” przy ul. Kleeberga 4 (w budynku Szkoły Podstawowej nr 6, wejście od ul. Sikorskiego) odbędą się zajęcia „Krasnoludek, krasnal, skrzat z dzieciakami za pan brat” – na zajęcia obowiązuje wstęp wolny. Zajęcia trwają od 11.00 do 13.00.

 

Natomiast 6, 7 i 8 sierpnia w Sali Widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4 odbędą się warsztaty teatralne „Poszukiwacze Skarbów” dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują na nie zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na profilu FB Sali Widowiskowej.

 

Natomiast w dniach 21 – 25 sierpnia zapraszamy do Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią na warsztaty „Odkrywki – animatorzy i twórcy w terenie”. Również na te zajęcia obowiązują zapisy – szczegóły można znaleźć na profilu FB Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią i na stronie www.muzeum.olesnica.pl.

 

Weekend 10 – 12 sierpnia to oczywiście wielkie cyrkowe święto w naszym mieście – V edycja Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Artystycznego OFCA. Tej imprezy nie trzeba przedstawiać nikomu.

 

https://www.facebook.com/events/1631421990308045/

 

Natomiast 22, 23 i 24 sierpnia odbędzie się już IX edycja bardzo lubianego przez oleśniczan Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Wędrownych SKWEREK, w trakcie którego będzie można spotkać się z teatrami w przestrzeni miejskiej – w parkach i na podwórkach, czyli najbliżej miejsc, w których spędzają wolny czas dzieci. W tym roku zaprezentują się 4 grupy teatralne, w tym Teatr AHOJ z czeskiego miasta partnerskiego Oleśnicy – Chrudimia. Oprócz spektakli oleśniczanie będą mogli wziąć udział w warsztatach.

 

Dla nieco starszych miłośników kultury w ramach cyklu „Muzyka nad Stawami” zapraszamy na koncert lokalnego zespołu FAST FAT, który odbędzie się 5 sierpnia o godz. 18.00. Ta działająca od niedawna formacja z pewnością uraduje ucho każdego miłośnika mocniejszego uderzenia.

 

Natomiast zwolenników nieco bardziej klasycznych dźwięków zapraszamy 29 sierpnia do oleśnickiej Bazyliki na koncert „Duchowa stolica Polski” – dyrygent maestro Andrzej Kosendiak podzieli się z publicznością pasją odkrywania polskich dzieł muzyki dawnej – oleśniczanie będą mogli posłuchać utworów Marcina Józefa Żebrowskiego – kompozytora z XVIII wieku w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Chóru chłopięcego Narodowego Forum Kultury.

 

Wielbiciele kina natomiast będą mieli możliwość obejrzenia 2 filmów na Dziedzińcu Ratusza w ramach kina letniego BiFK – wstęp wolny.

 

Szczegółowy program sierpniowych imprez można znaleźć na stronie www.bifk.info.

>> <
  • Lato w mieście – sierpień
  • 1