DODANO: 26.02.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Miasto przygotowuje się do przebudowy ul. Armii Krajowej

Na czwartkowej sesji radni będą podejmować uchwały w tej sprawie. Jedna z nich będzie dotyczyć przejęcia zadań powiatu przez Burmistrza Miasta Oleśnicy, druga pomocy finansowej na ten cel. Jeśli rada miasta je podejmie, w kwietniu zostanie wybrany wykonawca dokumentacji projektowej. Zakończenie robót budowlanych planowane jest do czerwca przyszłego roku.
 
– Przebudowa drogi powiatowej w ul. Armii Krajowej będzie polegać na budowie zatoki parkingowej i przebudowie chodnika na odcinku przy Szkole Podstawowej nr 1 – mówi Krzysztof Fink, dyrektor Sekcji Dróg Miejskich w Oleśnicy. Planowane jest wykonanie zatoki parkingowej dla samochodów osobowych wzdłuż jezdni. Pojemność zatoki to 14 miejsc. Zakończenie robót budowlanych planowane jest najpóźniej do czerwca przyszłego roku.
Dyrektor podkreśla, że zatoki i chodnik zostaną zaprojektowane z poszanowaniem istniejącej zieleni. – Zakładamy ograniczenie drzew przeznaczonych do usunięcia poprzez prowadzenie chodnika w sposób, który pozwoli na pozostawienie jak największej ilości drzew – wyjaśnia Krzysztof Fink.
 
>> <
  • Miasto przygotowuje się do przebudowy ul. Armii Krajowej