DODANO: 04.11.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

MOPS w Oleśnicy przypomina  i apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby samotne, pozbawione opieki, w podeszłym wieku, niepełnosprawne, ubogie, przewlekle chore, niezaradne życiowo lub bezdomne.

Jak co roku w okresie zimowym, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oleśnicy przypomina  i apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby samotne, pozbawione opieki, w podeszłym wieku, niepełnosprawne, ubogie, przewlekle chore, niezaradne życiowo lub bezdomne. Niskie temperatury, niejednokrotnie obfite opady śniegu i złe warunki atmosferyczne, mogą stanowić zagrożenie dla wyżej wymienionych osób. Prosimy również o zwrócenie uwagi na swoich sąsiadów, członków rodziny, czy mają zabezpieczone swoje podstawowe potrzeby w postaci opału, odpowiedniej odzieży dostosowanej do warunków atmosferycznych, leków, ciepłych posiłków, czy opłaconej energii elektrycznej. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oleśnicy zwraca się z prośbą, aby w okresie zimowym w sposób szczególny zainteresować się każdą osobą, która śpi w pustostanach, na ławce, w parku, na klatkach schodowych, piwnicach lub strychach, na ternie ogródków działkowych lub błąka się po sklepach.           

 

W przypadku posiadania wiedzy o osobach przebywających w takich miejscach, prosimy o przekazywanie informacji do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy – Punkt Pierwszego Kontaktu przy ul. Wojska Polskiego 13 lub telefonicznie nr 71/721-89-00. Prosimy również o informowanie w Komendzie Powiatowej Policji przy ul. Hallera 3 w Oleśnicy lub telefonicznie pod numerem 71/397-62-00 lub 71/397-62-22, tel. alarmowy 997/112 (czynny całodobowo). Informujemy jednocześnie, że od 30-10-2019r. otwarta została Ogrzewalnia prowadzona przez Odział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Oleśnicy, która mieści się przy ul. Wojska Polskiego 13 w Oleśnicy. Czynna jest każdego dnia w godzinach od 18:00 do 8:00, tel. 71/314-21-58. Realizatorem zadania jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oleśnicy.

>> <
  • MOPS w Oleśnicy przypomina  i apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby samotne, pozbawione opieki, w podeszłym wieku, niepełnosprawne, ubogie, przewlekle chore, niezaradne życiowo lub bezdomne.