DODANO: 11.07.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Muzyka nad Stawami – koncerty Ogniska Muzycznego, Oleśniczan Młodych Duchem i zespołu Sąsiadeczki

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza w niedzielę – 14 lipca – od godziny 16.00 do Amfiteatru nad Stawami na drugi letni koncert w ramach cyklu Muzyka nad Stawami.

Wystąpią uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego w Oleśnicy, zespół wokalny Oleśniczanie Młodzi Duchem i zespół Sąsiadeczki z Dobrzenia.

Społeczne Ognisko Muzyczne w Oleśnicy ma pod swoją opieką ponad stu uczniów, w tym – ze względu na brak limitów wiekowych – sporo osób dorosłych, które chcą spełniać swoje marzenia. Ognisko szkoli w różnych kierunkach – fortepian, skrzypce, gitara, perkusja, instrumenty dęte, śpiew solowy i zespołowy. Uczniowie biorą udział w prezentacjach, koncertach i konkursach i często zdobywają nagrody – w tym roku na konkursie międzynarodowym WroClavile we Wrocławiu pianista reprezentujący Ognisko zajął I miejsce.
W ramach Domu Senior + w placówce Centrum Usług Społecznych działa grupa śpiewająca „Oleśniczanie Młodzi Duchem”, której celem jest działalność na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych. Zespół występuje w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych, Domach Pomocy Społecznej, a także bierze aktywny udział w życiu społeczności lokalnej, chociażby poprzez organizowanie koncertów dla mieszkańców miasta na Zamku Książąt Oleśnickich.

Zespół Sąsiadeczki z Dobrzenia obchodzi w tym roku 15-lecie swojego istnienia. Założycielką zespołu jest Maria Wala – emerytowana nauczycielka i wieloletnia radna. W zespole występują całe rodziny – wnuki, rodzice i dziadkowie. Sąsiadeczki mają w swoim repertuarze piosenki ludowe, pieśni patriotyczne, biesiadne, żołnierskie i kościelne. Tworzy też programy słowno-muzyczne związane z tradycją i obrzędami polskimi.


MOKiS

>> <
  • Muzyka nad Stawami – koncerty Ogniska Muzycznego, Oleśniczan Młodych Duchem i zespołu Sąsiadeczki