DODANO: 08.03.2017 / 10:45 – KATEGORIA: Kultura

Ola Turoń na Dzień Kobiet

Biblioteka i Forum Kultury zaprasza na koncert oleśniczanki Oli Turoń z Zespołem, który odbędzie się 08.03.2017 o godz. 19.00 w Sali widowiskowej BiFK.

Podczas koncertu z okazji DNIA KOBIET usłyszymy polskie przeboje z repertuaru polskich wokalistek m.in. Edyty Bartosiewicz, Kayah, Moniki Brodki i Natalii Przybysz.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie BiFK.

OLA TUROŃ – polska wokalistka i autorka tekstów.

Uczestniczka VI edycji The Voice of Poland, gdzie swoim wykonaniem utworu „Miód” z repertuaru Natalii Przybysz zachwyciła wszystkich jurorów. W programie jej trenerkami były Maria Sadowska i Edyta Górniak.

 

Od 4 roku życia występuje na scenie. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Oleśnicy. Ukończyła klasę skrzypiec oraz perkusji.

Jest laureatką kilku festiwali i konkursów wokalnych. Grand Prix podczas XIX Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu oraz II miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej. Swoje umiejętności wokalne szkoliła pod okiem Jacka Zameckiego oraz na wielu warsztatach wokalnych.

Przez kilka lat występowała we wrocławskim chórze gospel Hand of God, w którym była również solistką. Współpracowała i nagrywała z hip-hopowymi artystami m.in. z Kabu&Majk i Nercotix, Antone, Zaraz. Występowała również w projektach muzycznych takich jak: Funk’n tronic jako chórzystka, Ale jazz band- wrocławski kwartet jazzowy, w którym była solistką oraz Fuckoffowski.

Kilkukrotnie wystąpiła podczas Slot art festival. Jej głos można usłyszeć w czołówkach programów telewizyjnych m.in. w stacji TVN np. „Ślub od pierwszego wejrzenia”. Głos Oli będzie można usłyszeć w filmie „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Pareja, którego premiera odbędzie się 1 listopada 2016 roku.

Aktualnie związana z wrocławską sceną muzyczną. Tworzy akustyczny duet Acoustic cookies wraz z Michałem Szablowskim oraz śpiewa w zespole Lime, z którym występuje na wielu eventach i bankietach.

Obecnie wokalistka intensywnie pracuje nad swoją debiutancką płytą. Premiera jej pierwszego singla i teledysku do piosenki „Smartfon” odbyła się 25 listopada 2015 roku.

>> <
  • Ola Turoń na Dzień Kobiet