DODANO: 16.07.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

OLbike rusza w Oleśnicy!

Burmistrz Jan Bronś 17 lipca w środę, o godz. 13.00, na jednej ze stacji rowerowych – przy ATOL-u, oficjalnie uruchomi projekt Oleśnicki Rower Miejski „OLbike”. Jest to system wypożyczania i zarządzania rowerami wykonany na zlecenie Gminy Miasto Oleśnica przez konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A., w ramach którego będzie można korzystać z 40 rowerów IV generacji.

 

Do obsługi jednośladów służy 6 stacji rowerowych, zlokalizowanych w strategicznych punktach miasta – Rynek, ul. Wojska Polskiego, Stawy Miejskie (przy OKR ATOL), ul. Wrocławska (przy Banku Spółdzielczym) oraz przy MOKiS-ie i Oleśnickiej Bibliotece Publicznej przy ul. Reja.

 

Z systemu będzie można korzystać do końca października br. Do jego sprawnej obsługi przez użytkowników stworzona została strona internetowa www.olbike.pl oraz mobilna aplikacja „Roovee” na telefon z systemem operacyjnym Android i iOS.

 

Rowery są wyposażone w urządzenia do nadzoru i komunikacji, dzięki którym wiadomo, gdzie obecnie się znajdują. Daje to możliwość skutecznego zarządzania systemem w czasie rzeczywistym, a użytkownicy zyskują większą swobodę. Oleśnicki Rower Miejski, to możliwość skorzystania z rowerów do poruszania się po mieście i okolicy. Wystarczy w aplikacji „Roovee” zeskanować kod kreskowy umieszczony na wybranym rowerze, aby ten się odblokował i był gotowy do jazdy. Kiedy skończymy naszą trasę, wystarczy odłożyć i zablokować rower w jednym z 6 punktów w mieście, a system pobierze z naszego konta kwotę za przejechany czas. Co ważne, pierwsze 20 minut użytkowania ORM jest za darmo. Za każdą kolejną minutę zapłacimy 5 groszy, czyli trzy złote za godzinę.

 

Cennik oraz regulamin korzystania z ORM dostępne są na stronie www.olbike.pl

 

>> <
  • OLbike rusza w Oleśnicy!