DODANO: 19.11.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja oraz Fundacja Manufaktura Inicjatyw z Wrocławia zapraszają mieszkańców do kolejnych działań w ramach projektu CENTRUM AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ FUNDACJI MANUFAKTURA INICJATYW.

Tym razem, by zainspirować mieszkańców do aktywności, zachęcamy do udziału w tematycznych spotkaniach integracyjnych z ciekawymi osobami m.in. działaczami społecznymi i z podróżnikami pn. „POSITIVE VIBES”

 

Celem cyklu „Pozytywne wibracje” jest z jednej strony promocja i zainteresowanie uczestników działalnością społeczną jak i integracja lokalna mieszkańców.

 

Na początek zapraszamy więc do Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja do spotkania z Agatą i Wojtkiem – rasta-wariatami z Rolki Reggae Rajd i Rolki Reggae Express!

 

Jazda na rolkach to ich pasja, sposób na życie i miłość. A jak wiadomo, z każdej miłości rodzi się coś pozytywnego. Z tej rolkowej narodziła się chęć pomocy innym – mniejszym, słabszym, chorym, potrzebującym. Oboje wyznają zasadę,
że POMAGANIE JEST FAJNE! Dlatego zawsze, kiedy tylko mogą, starają się podarować innym uśmiech i podzielić się radością, która gra im w sercach w rytmie reggae. Bo reggae to też ich wspólna miłość.

 

Angażują się w akcje charytatywne. Jeszcze zanim wyruszyli w Rolki Reggae Rajd często zbierali fundusze na chore dzieciaki z Oleśnicy, kwestują też – oczywiście na rolkach! – dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 2017 roku organizują własne, charytatywne przejazdy na rolkach:

  • Rolki Reggae Rajd
  • Rolki Reggae Express


Pasją pomagania dzielą się z każdym, kto ma na to ochotę. Bo pomagać można bez względu na wiek, przekonania, czas i miejsce. Czasem wystarczy zrobić bardzo niewiele, żeby dać komuś radość i pomóc w trudnej sytuacji. Z wielu małych gestów potrafi zrodzić się coś naprawdę wielkiego. Wystarczy tylko chcieć. A Agata i Wojtek chcą! I potrafią porwać za sobą dobrych ludzi!


Teraz przyszedł czas, aby chęcią pomagania zarazić Was!


Serdecznie zapraszamy na spotkacie gdzie dowiecie się m.in.: jak i dlaczego pomagają i jak na co dzień może pomagać każdy z Was!


24.11.2019 (niedziela), godz. 17.00

Sala Konferencyjna Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja przy ul. M. Reja 10

 

Zadanie Centrum Aktywności Obywatelskiej Fundacji Manufaktura Inicjatyw dofinansowane jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

 

>> <
  • Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja oraz Fundacja Manufaktura Inicjatyw z Wrocławia zapraszają mieszkańców do kolejnych działań w ramach projektu CENTRUM AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ FUNDACJI MANUFAKTURA INICJATYW.