DODANO: 02.10.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Oleśnicki Budżet Obywatelski 2020 – Głosowanie!

Informujemy, iż od 1 do 14 października 2019 r. będą trwały konsultacje społeczne pozytywnie zweryfikowanych projektów złożonych w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Konsultacje mają formę głosowania, podczas którego mieszkańcy miasta decydują o przeznaczeniu określonej części środków publicznych na wybrane przez siebie zadania. Łącznie jest to 600.000 zł.


Głosowanie będzie przeprowadzone wyłącznie przez specjalnie zabezpieczoną platformę elektroniczną, która znajduje się na stronie www.olesnica.pl  

https://ankiety.olesnica.pl/badanie/start/n/olesnicki-budzet-obywatelski-2020 

Głos można zatem oddać bez wychodzenia z domu. Dla tych osób, które nie mają możliwości wzięcia udziału w głosowaniu drogą elektroniczną samodzielnie, przygotowano w mieście specjalne punkty, w których będą mogły oddać swój głos. Są to:

 

  1. Urząd Miasta Oleśnicy (punkt informacyjny na parterze, pokój nr 26 I piętro, ratusz)
  2. Oleśnicka Biblioteka Publiczna przy ul. Reja 10 (czytelnia)
  3. Oleśnicka Biblioteka Publiczna – filia Biblioteka pod Pegazem w Szkole Podstawowej Nr 6 

 

W każdym z tych miejsc specjalnie przygotowani pracownicy udzielą wszelkiej pomocy i informacji na temat procesu oddania głosów.

Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Oleśnicy. Aby oddać głos, należy przygotować numer PESEL. System sprzężony jest z bazą meldunkową i automatycznie weryfikuje, czy głos oddaje osoba tutaj zameldowana. Osoby, które nie są jeszcze w naszym mieście zameldowane, ale w nim mieszkają, również mają możliwość wzięcia udziału w konsultacjach: w tym celu muszą założyć konto i w trybie rejestracji podać swój nr PESEL, składając przy tym oświadczenie o zamieszkaniu w Oleśnicy i podając swój adres. 

Uwaga! Każdy może wziąć udział w głosowaniu TYLKO JEDEN RAZ, oddając TYLKO JEDEN GŁOS na wybrane przez siebie zadanie.

Głosowanie poprzez platformę elektroniczną trwa od 01.10.2019 r. godz. 00:00:00 do 14.10.2019 r. godz. 23:59:59. Głos we wcześniej wymienionych punktach można oddać w dn. 1-14.10 2019 r. w godzinach pracy instytucji.

>> <
  • Oleśnicki Budżet Obywatelski 2020 – Głosowanie!