DODANO: 01.03.2017 / 10:45 – KATEGORIA: Kultura

„Ostatnia rodzina” dzisiaj wieczorem w kinie BiFK

„Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielą się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego.

Akcja wielokrotnie nagradzanego filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Bilety: 14 zł ulgowy (jednak film dedykowany jest widzom dorosłym) i 16 zł normalny. Zakup poprzez stronę internetową kina OKO lub u obsługi przed seansem.

„OSTATNIA RODZINA”
01.03.2017, godz. 20.45
Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego 4
Link do sprzedaży: http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1276

>> <
  • „Ostatnia rodzina” dzisiaj wieczorem w kinie BiFK