DODANO: 05.09.2019 / 10:45 – KATEGORIA: Miasto

Pierwszy zlot motoryzacyjny pod nazwą Racemeet 2K19 w Oleśnicy!

Już 14 września na Oleśnickim lotnisku odbędzie się pierwszy zlot motoryzacyjny pod nazwą Racemeet 2K19. Wrocławskie stowarzyszenie „Pod milą” po raz pierwszy w swojej historii zorganizuje dwie imprezy w tym samym czasie. Najważniejszym punktem całego eventu będą jednak równoległe wyścigi na ¼ mili. Pierwsze starty na torze na lotnisku rozpoczną się o godzinie 11:00.

 

W Polsce sport ten rozwija się w zaskakującym szybkim tempie chodź trzeba przyznać, że nadal duża grupa fanów tuningu, którzy chcą zaprezentować swoje modyfikacje pojazdu porównuje swoje osiągi w nielegalny sposób na które nie pozwala prawo.

 

Właśnie z tego powodu wrocławska grupa miłośników motoryzacji postanowiła zorganizować legalny wyścig, gdzie każdy mógłby się zmierzyć poznając przy tym swoje osiągi w bezpieczny sposób. Korzystając z ogromnego doświadczenia grupy scsclub zdobytego na podobnych eventach np. Ultimate GP Polski, Cultstyle.pl jak również najbardziej znane Grand Prix Polski 1/4 Mili udało się znaleźć odpowiednie miejsce gdzie właśnie tego typu impreza może się odbyć.

 

Głównym celem stowarzyszenia jest poszerzanie wiedzy oraz kultury społeczeństwa w świecie motoryzacyjnym, pomaganie w zdobywaniu doświadczenia, ponieważ to w konsekwencji przenosi się to na bezpieczeństwo na drogach – powiedział prezes stowarzyszenia. Działalność Stowarzyszenia polega m.in. na organizacji zlotów motoryzacyjnych na terenie dolnego śląska ale z chęci rozwoju postanowili zorganizować coś innego, tak powstał pomysł na Racemeet!

 

Impreza w głównej mierze polegać będzie na profesjonalnym pomiarze czasu, odpowiednim zabezpieczeniu imprezy, tak, by zawodnicy (niekoniecznie profesjonaliści) mogli w identycznych warunkach zweryfikować swój wkład we własną maszynę w wyścigu nie powodując przy tym zagrożenia wśród innych uczestników czy widzów. Równolegle na terenie lotniska dla mniej zainteresowanych pomiarami będzie można chillować w strefie przeznaczonej na ogólny zlot samochodowy.

 

Tego dnia zatem możemy nie tylko być świadkiem nietypowych zawodów jak również spotkać oryginalne projekty aut na terenie zlotu ale również wziąć udział w konkursach dla każdego czy nawet skorzystać z symulatora alkoholu, czyli alko-gogle.

 

Organizatorzy zadbali również o strefę gastronomiczną, gdzie będzie można skosztować ciepłych posiłków, dań z grilla oraz usiąść w strefie chill. Nie zabraknie również kącika dla najmłodszych oraz dobrej oprawy muzycznej. O godzinie 21:00 rozpocznie się summer night projekt, czyli występ 3 wspaniałych młodych Dj-ów. Nie pozostaje w takim razie nic innego jak napisać do zobaczenia w Oleśnicy!

>> <
  • Pierwszy zlot motoryzacyjny pod nazwą Racemeet 2K19 w Oleśnicy!